Bush'u devirmek için servet

Bush'u devirmek için servet

SOROS, ABD'NİN KÖTÜ YÖNETİLDİĞİNİ ÖNE SÜREREK, BUSH'U DEVİRMEYE ÇALIŞIYOR.

Bush'u devirmek için servet
16px
24px
12.06.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Dünyaca ünlü yatırımcı George Soros, kurduğu Açık Toplum Enstitüsü ve vakıfları aracılığıyla sivil toplum kuruluşlarına yılda 400 milyon dolar yardım yaptığına işaret ederek, son seçim döneminde ABD Başkanı George W. Bush'a karşı siyasi kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarına 27.5 milyon dolar harcadığını söyledi.

New York Times ile bir söyleşi yapan George Soros, Başkan Bush karşıtı örgütlere yaptığı yardımların sonuca ulaşmamamasına yönelik yaptığı değerlendirmede de, "Prensipleriniz için bir duruş gösterdiğinizde, gerekli olduğu için bunu yaptığınıza inanırsınız. Yapılan girişimi heba olmuş görmüyorum" dedi. Soros, neden Demokrat Partiye destek vermediği sorusunu yanıtlarken de Cumhuriyetçilerin mesajlarını aktarmak ve 'gerçeği çarpıtmak' konusunda daha başarılı olduğu belirtti. Soros, "Önümüzde Temsilciler Meclisi seçimi var, Demokratlar'ın burada çoğunluğu alması çok önemli" diyerek ABD'nin kötü yönetildiğini, seçmenlerin de bununla ilgilenmediğini sözlerine ekledi. Aralarında Soros'un desteklediği "America Corning Together-(Amerika Birleşiyor)" gibi Demokrat Parti'yi destekleyen 527 sivil toplum örgütü, 2004 seçimleri döneminde 100 milyon dolardan fazla kaynak toplamıştı.

Murat Başboğa/Vatan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde