Bülent Eczacıbaşı'na santaj

Bülent Eczacıbaşı'na santaj

ECZACIBAŞI HOLDİNG BAŞKANI BÜLENT ECZACIBAŞI, ÖLÜMLE TEHDİT EDİLİYOR.

Bülent Eczacıbaşı'na santaj
16px
24px
07.06.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne 1 Haziran Perşembe günü yaptığı ziyareti, "Kanyon Alışveriş Merkezi’nin açılışı sırasında güvenliği sağladıkları için teşekkür ettim" diye açıklayan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın, şantaj telefonları aldığı ortaya çıktı.

PARA İSTEDİLER

Referans Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can, Bülent Eczacıbaşı’nın Asayiş Şubesi’nin üçüncü katındaki Gasp Bürosu’na yaptığı nezaket ziyaretinin aslında bir şantaj şikayeti olduğunu yazdı.

"Bülent Bey’i kim tehdit etti" başlıklı yazıda, şantajcıların Eczacıbaşı’na "Sen iki kişiyi öldürttün. Cinayetlerle ilgili her şeyi biliyoruz. Eğer istediğimiz parayı vermezsen bu konuyu Türkiye’ye açıklar, seni de vururuz" dedikleri iddia edildi. Can yazısını, "Konu mahkemeye taşındığı için sonrası emniyetçilerin titiz soruşturması, savcılığın kararlılığı ve gazetecilerin sadece şeytan değil, şantaj da ayrıntıda gizlidir takibine kalıyor" diye bitirdi.

TELEFON YURTDIŞINDAN

Eczacıbaşı, şantaj telefonlarını aldıktan sonra Şişli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. İstanbul emniyetinden bir yetkili, "Şantaj" iddiasını doğruladı. Bülent Eczacıbaşı’na yönelik tehdit telefonunun yurt dışından geldiğini saptadıklarını söyledi. Ancak hangi ülkeden telefon açıldığını açıklamadı. Santajcıların telefonda para miktarı belirtmediklerini bildirdi. Asayiş Şubesi’ne gidişini önce nezaket ziyareti olarak niteleyen Bülent Eczacıbaşı, Referans Gazetesi’nde yayınlanan şantaj iddiasını doğruladı.

Hürriyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde