Borusan yönetiminde atamalar

Borusan yönetiminde atamalar

BORUSAN ÜST DÜZEY YÖNETİMİNDE 3 YENİ ATAMA YAPILDI. GÖREV YERİ DEĞİŞENLER..

Borusan yönetiminde atamalar
16px
24px
17.08.2006 12:27
ABONE OLgoogle

Holding’te yeni oluşturulan Grup Kurumsal Fonksiyonlar Başkanlığı’na da Borusan Holding Genel Müdür Yardımcısı Canan Ercan Çelik getirildi.

17 Ağustos 2006, İstanbul; Borusan Grubu üst düzey yönetiminde görev değişiklikleri yapıldı. Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, üst yönetimde yapılan yeni atamaların 2010 yılına yönelik iddialı büyüme ve karlılık hedeflerine yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirildiğini açıkladı.

Borçelik Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Mehmet Betil, Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık, CEO Agah Uğur ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Demircioğlu’ndan oluşan İcra Kurulu’na atandı. Mehmet Betil, İcra Kurulu’nda yassı çelik ve lojistik iş alanlarının ve tüm grupta müşterinin sesinin yönetimi sürecinin sorumluluğunu üstlendi.

Mehmet Betil’den boşalan Borçelik Genel Müdürlüğü’ne aynı şirkette ticari faaliyetlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erkan Kafadar getirildi.

Kısa bir süre öncesine kadar CEO Agah Uğur’a bağlı olan holding kurumsal fonksiyonları, Grup Kurumsal Fonksiyonlar Başkanlığı altında toplandı ve bu göreve Holding Mali Kontrol ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Canan Ercan Çelik atandı. Yeni düzenlemeler çerçevesinde, Canan Ercan Çelik’e Borusan Holding’in finansman ve fon yönetimi, mali kontrol ve planlama, insan kaynakları, 6 Sigma yayılımı, kurumsal iletişim, bilgi sistemleri ve kurumsal sekreterya fonksiyonları bağlandı.

Borusan Grubu üst yönetiminde, bilgi birikimini kurum içinde yaygınlaştırarak katma değeri artırmak ve karar alma süreçlerine farklı bakış açılarının zenginliğini katmak amacıyla zaman zaman rotasyonlar gerçekleştiriliyor. Bu rotasyonlar Gruba dinamizm katıyor. Yapılan atamalarda grup çalışanlarının terfilerine öncelik veriliyor. Son değişikliklerde de bu gelenek bozulmadı.

KİM KİMDİR?

Mehmet Betil
1955 İstanbul doğumlu olan Mehmet Betil, İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde 1979 yılında Elektronik ve Haberleşme Bölümü’nde lisans, 1981 yılında Güç Elektroniği alanında lisansüstü eğitimini tamamladı. Çalışma hayatına 1977 yılında  Borusan Birleşik Boru Fabrikaları A.Ş.’de Elektrik Bakım Elemanı olarak başladı. Sırası ile 1979-1984 yılları arasında Borusan Birleşik Boru Fabrikaları A.Ş.’de Elektronik İşletme Mühendisi, 1984-1985 yılları arasında Borusan Makina İmalat A.Ş.’de Elektronik Tasarım Mühendisi, 1985-1987 yılları arasında Birlik Galvaniz Sac Sanayii Ticaret A.Ş.’de Fabrika Müdürü, 1987-1996 yılları arasında Birlik Galvaniz Sac Sanayii Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür, 1996 -2006 yılları arasında Borçelik Çelik Sanayii Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür görevlerinde bulunan Mehmet Betil, görevine Borusan Holding İcra Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir.
ISO (İstanbul Sanayi Odası)  Meclis Üyesi olan Mehmet Betil, ayrıca MESS (Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası) Denetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesidir.
Almanca ve İngilizce bilen Mehmet Betil, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Erkan Kafadar
1967 yılında  İstanbul’da dünyaya gelen Erkan Kafadar, ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladı, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.
İş hayatına 1991 yılında  Borusan Birleşik Boru Fabrikaları A.Ş.’de başladı, 1995 - 2002 tarihleri arasında Borçelik Çelik Sanayii Ticaret A.Ş.’de İhracat Müdürlüğü görevinde bulundu. 2002 yılında Borçelik’te Satış-Pazarlama-Satın Alma ve Müşteri Teknik Hizmetleri’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Erkan Kafadar, Ağustos 2006 tarihinden itibare

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde