Bolat: Birlik ve beraberliğin olduğu yerler kalkınabilir

Bolat: Birlik ve beraberliğin olduğu yerler kalkınabilir

MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Bolat, Alaplı'da gördüğü birlik ve beraberlik ruhundan dolayı mutlu olduğu ifade ederek, "Bu performans ve ilerisi için ortaya koyduğu potansiyel ümit verici" dedi.

Bolat: Birlik ve beraberliğin olduğu yerler kalkınabilir
16px
24px
21.06.2006 17:54Güncelleme: 27.10.2023 14:25
ABONE OLgoogle

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Bolat, Alaplı'da gördüğü birlik ve beraberlik ruhundan dolayı mutlu olduğu ifade ederek, "Alaplı'nın ve Ereğli'nin gösterdiği bu performans ve ilerisi için ortaya koyduğu potansiyel ümit verici, Ancak millet olarak bu şekilde kalkınabilir ve ileriye gidebiliriz" dedi.

MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Bolat, MÜSİAD Ereğli Şubesinin bu yıl 11'incisini düzenledikleri başarılı liseli mezunları ödül törenine katılmak üzere geldiği Kdz. Ereğli'deki törenin bitiminin ardından Alaplı'ya gelerek Belediye Başkanı Faruk Çaturoğlu'nu makamında ziyaret etti. Burada bir konuşma yapan MÜSİAD Başkanı Bolat, Alaplı'da sivil toplum örgütleri, odalar, siyasi parti başkanları, iş adamlarını bir arada görmekten dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, "Gördüğüm bu tablo hakikaten birlik ve beraberliğin üst seviyede olduğunu gösteriyor. Ancak millet olarak bu şekilde kalkınabilir ve ileriye gidebiliriz" dedi.

Yol boyunca Kdz. Ereğli ve Alaplı'nın sanayideki gelişme trendini de görünce iftihar ettiğini anlatan Bolat, "Anadolumuzun bir çok yerlerini dolaşıyoruz, toplantılar yapıyoruz. Alaplı'nın ve Ereğli'nin bu bakımdan gösterdiği performans ve ilerisi için ortaya koyduğu potansiyel ümit verici, demek ki birlik ve beraberlik olunca, teşebbüs olunca ve üretimin önündeki engeller kaldırılınca kalkınmada gerçekleşebiliyor, bunu da görmüş olduk. Belki sizinde kendinize göre bölgesel sorunlarınız vardır. Şunu söyleyeyim iş, aş ve gelişme anlamında hakikaten bu bölge Türkiye ortalamasın baya üzerinde yer alıyor, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. İnşallah bu şekilde çalışmalar devam edilir" İfadelerini kullandı.

Alaplı Belediye Başkanı Faruk Çaturoğlu ise, MÜSİAD Genel Başkanı ve Genel Merkez yöneticilerinin belediyelerini ziyaret etmelerinden dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Çaturoğlu, Alaplı'nın tarihi, sosyal, kültürel ve ekonomik konuları hakkında bilgi vererek, bir takım hizmetlerin gelmesi ve yapılması noktasında mutlaka birlik ve beraberliğin olması gerektiğini ifade etti. Çaturoğlu, bunu Alaplı'nın yakaladığını söyledi.

Alaplı Genç İş Adamları Derneği (AGİAD) Başkanı Muammer Semerci de yaptığı konuşmasında, 10 yıldır MÜSİAD üyesi olduğunu belirterek, bugün MÜSİAD'ın düzenlemiş olduğu fuarlara katılarak şu an 15 ülke makine ihracı gerçekleştirdiğine vurguladı.

Alaplı Belediye Başkanı Faruk Çaturoğlu, MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Bolat ve Genel Merkezden gelenlere fındık ve bal hediye ederek, 28-29-30 Temmuz tarihleri arasında yapılan Uluslararası Fındık, Kültür, Turizm ve Spor Festivali'ne davet etti.

Zonguldak/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde