Blair: AB'ye girişinizi kuvvetle istiyorum

Blair: AB'ye girişinizi kuvvetle istiyorum

Türkiye'ye bir çalışma ziyareti gerçekleştiren İngiltere Başbakanı Tony Blair, Türkiye'den ayrılmadan önce Esenboğa Havaalanı'nda Başbakan Erdoğan ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Blair: AB'ye girişinizi kuvvetle istiyorum
16px
24px
16.12.2006 10:48
ABONE OLgoogle

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 40 yıllık geçmişe sahip Türkiye-AB ilişkilerinin liman açma gibi unsurlara indirgendiğine işaret ederek, "Konsey ülkemize büyük haksızlık yapmıştır" dedi.

Türkiye'ye bir çalışma ziyareti gerçekleştiren İngiltere Başbakanı Tony Blair, Türkiye'den ayrılmadan önce Esenboğa Havaalanı'nda Başbakan Erdoğan ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ilk olarak konuşan Erdoğan, 40 yıllık geçmişe sahip Türkiye-AB ilişkilerinin liman açma gibi unsurlara indirgendiğine işaret ederek, "Konsey ülkemize büyük haksızlık yapmıştır" diye konuştu.

İngiltere Başbakanı Tony Blair ise "Türkiye'nin AB'ye girişini kuvvetle destekliyorum. Türkiye'nin AB'ye üye olması sadece Türkiye açısından değil, AB açısından da önemli. Türkiye, AB için ekonomik ve stratejik açıdan da önemlidir." şeklinde konuştu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde