Bir ataçla ev sahibi oldu

Bir ataçla ev sahibi oldu

İnternetin sunduğu fırsatları iyi değerlendiren bir Kanadalı, en büyük hayalini bu sayede gerçekleştirdi. Kurduğu web sitesinde kırmızı bir ataçla değiş tokuşa başlayan Kyle McDonald, sonunda 3 yatak odalı bir evin sahibi olmayı başardı.

Bir ataçla ev sahibi oldu
16px
24px
12.07.2006 13:45Güncelleme: 27.10.2023 14:25
ABONE OLgoogle

Kız arkadaşıyla bir ev satın almak isteyen Kyle McDonald, para biriktirebilmek için internetin nimetlerinden yararlanma yolunu seçti. Kurduğu web sitesinde sahip olduğu objeleri değiş tokuş etmeye başlayan McDonald, bu yolla hayal bile edemediği bir noktaya ulaştı.

“Herşey ufak bir hobi ile başladı, ama kendimi binlerce kişinin ziyaret ettiği bir web sitesi ile karşı karşıya buldum” diyen McDonald değiş tokuşa sıradan bir ataçla başladı.

Ardından bunu suni balık yemiyle değiştirdi, arkası da çorap söküğü gibi geldi...

McDonald, kapı kolu, jeneratör, bira dolu bir buzdolabı, bir kamyonet derken, ünlü şarkıcı Alice Cooper’la tanışma fırsatını, bir albüm sözleşmesini hatta bir sinema filminde önemli bir rolü elde etmeyi başardı.

Kanada’nın Kipling kenti belediye başkanı da, bu rol karşılığında, McDonald’a 3 yatak odalı bir ev vermeyi teklif etti.

McDonald, çok yakında hayallerinin evine taşınmaya hazırlanıyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde