Berlusconi kadın vekillerle flörtte

Berlusconi kadın vekillerle flörtte

Üçüncü kez başbakan seçilen Silvio Berlusconi, kadın milletvekileriyle flörtle meşgul.

Berlusconi kadın vekillerle flörtte
16px
24px
16.05.2008 09:11
ABONE OLgoogle

İtalya'da 2. Dünya Savaşı sonrasının en sağcı hükümeti dün yüzlerce kaçak göçmeni tutuklatarak işbaşına geldiğini hissettirirken, üçüncü kez başbakan seçilen Silvio Berlusconi de kadın milletvekileriyle flörtle meşgul.

15 yıllık siyasi hayatı yolsuzluk kadar karşı cinsle ilgili skandallarla da dolu olan Berlusconi, lordların bakirelerin bekaretini bozmalarına izin veren ortaçağ yasasını yad edip “Evli olmasaydım seninle evlenirdim” dediği eski şovkızı Mara Carfagna'yı bakan yapmasının ardından, meclise ilk kez seçilen iki kadın vekile 'gözünü dikti'. 71 yaşındaki 'en zengin İtalyan', mecliste güvenoylaması öncesi konuşma yapmağa hazırlanırken bile, iki kadına vekile not gönderirken yakalandı. 32 yaşındaki esmer Nunzia De Girolamo ile 31 yaşındaki sarışın bomba Gabriella Giammanco, Berlusconi'yi 'Hazırız' diye yanıtladı.

Televizyon kameralarının çektiği sahne şöyle: “Gabri, Nunzia, birlikte otururken çok hoş gözüküyorsunuz. Konuşmamı dinlemek için etrafta dolaştığınız için teşekkür ederim. Ama illa gerekli değil. Zira sizi öğle yemeğine davet etmiş centilmenler varsa, (altı üç kez çizili) size gitme yetkisi veriyorum. İkinizi de bol bol öpüyorum. Başbakanınız...” notunu gönderen Berlusconi, “Sevgili Başbakan, biz sadece sizin centilmence davetlerinizi kabul ederiz” yanıtını alınca ağzı kulaklarında gülümsüyor.

 Kadın vekiller: O iyi eğitimli bir centilmen
Sahne yayımlanınca iki kadın vekil flört iddialarını reddetti. Giammanco “Hiç de flörte çalışmıyordu. O çok kibar, iyi eğitimli biri, sevecenliğini kadın-erkek fark etmeden herkese gösteriyor. Bu bir politikacıya özgü nitelik” dedi.

De Girolamo, notu alınca heyecanlandığını, arkadaşıyla mesajdaki üslüba uygun bir yanıt yazdıklarını belirtti. 22 bakanlıktan dördünü kadınlara veren Berlusconi'nin, kadınlara eşit haklar bakanı yaptığı Carfagna'yla ilişkisi olduğu söylentiler arasında. Geçen yıl Berlusconi Carfagna'ya kur yapınca, 51 yaşındaki eşi Veronica Lario bir süre evi terk etmekle kalmayıp basında yayımladığı mektupla kocasından özür talep etmişti. Ardından tatilde beş genç kızla kucak kucağa yakalanan Berlusconi, açık mektupla kamuoyundan özür dilemişti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde