Belediyeden iş garantili kurs

Belediyeden iş garantili kurs

Kepez Belediyesi, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) işbirliği ve AB desteğiyle, turizm sektörüne yönelik iş garantili eğitim kursu düzenledi

Belediyeden iş garantili kurs
16px
24px
21.08.2006 17:32
ABONE OLgoogle

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, yaptığı yazılı açıklamada, AKTOB işbirliği ve AB desteğiyle 15 eylülde başlayacak iş garantili kurs için 101 otelle protokol imzalandığını bildirdi.

Kursiyerlerin, Sakarya Bulvarında, otel şeklinde düzenlenen kurs binasında eğitim göreceğini vurgulayan Öner, kurslara 600 kursiyerin katılacağını kaydetti. Kurslarla, turizm sektörünün acil ihtiyaç duyduğu yetişmiş ara elemanın sağlanacağını ifade eden Öner, şunları söyledi:

'Belediye olarak sadece bölgenin alt yapı sorunlarını çözmüyoruz. Bölgedeki sosyal sıkıntıları çözecek projeler de geliştiriyoruz. Kepez'de işsizliği çözecek projelere büyük önem veriyoruz. Turizm sektörünün ihtiyaç duyduğu yetişmiş eleman ihtiyacını karşılayacak kursun ilki 15 eylülde başlayacak. Yılda bin 200 gence iş garantili eğitim verilecek. Kurs binasında lobi, bar, mutfak ve yatak odaları bulunacak. Gençlerimiz, bu yerde üç ay teorik ve pratik eğitim alacak. Eğitim aldıktan sonra da iş sahibi olacak. Eğitim başladıktan sonra otel temsilcileri gelip, çalıştırmak istediği personeli tespit edecek.'

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde