Beko Elektronik'in ismi neden değişti?

Beko Elektronik'in ismi neden değişti?

Beko Elektronik A.Ş'nin şirket unvanı değişti. İşte yerni unvan.....

Beko Elektronik'in ismi neden değişti?
16px
24px
02.04.2007 11:42
ABONE OLgoogle

Beko Elektronik A.Ş'nin şirket unvanının, Hamle Eletronik A.Ş. olarak değiştirilmesi genel kurulun onayına sunulacak.

Beko Elektronik'ten yapılan açıklamada, şirket unvanın ''Hamle Elektronik Anonim Şirketi'' olarak değiştirilmesi hususunun genel kurulun onayına sunulmasına, gerekli izinlerin alınması ve işlemlerin yapılmasıyla ilgili olarak şirket yönetiminin görevlendirilmesine karar verildiği bildirdi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bu karar, Arçelik A.Ş'nin sahibi olduğu Beko markası ile Beko Elektronik A.Ş. şirketinin unvanı arasındaki benzerlikten kaynaklanan yanıltıcı algılamaların ortadan kaldırılması için yönetim kurulu tarafından alınmıştır. Şirket unvanımızda yer alan Beko ismi kurumsal kimliğimizin bir parçası olmakla birlikte bilindiği üzere Beko markası Arçelik A.Ş'ye aittir. Bu zaman zaman kamuoyunun zihninde konuyu algılamada karmaşaya neden olup kurumsal kimliğimize uygun olan veya olmayan yansımaları beraberinde getirmekteydi. Bu karmaşayı ortadan kaldırmak amacıyla şirketimizin Beko Elektronik A.Ş. olan ticari unvanını Hamle Elektronik A.Ş. olarak değiştirme konusunda gerekli izinleri almak ve değişikliği genel kurula önermek üzere şirket yönetim kurulumuz 30 Mart 2007 tarihinde karar almıştır.''

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde