Başparmak (Thumbsucker)

Başparmak (Thumbsucker)

Mike Mills’in yönettiği ve Lou Pucci, Tilda Swinton, Vincent D’Onofrio ile Keanu Reeves’in oynadığı ‘Başparmak’, Bir Film dağıtımıyla gösterimde.

Başparmak (Thumbsucker)
16px
24px
01.07.2006 14:12Güncelleme: 25.10.2023 14:51
ABONE OLgoogle

Bağımsız bir film yapmak yıldırıcı ve zor bir iştir. Walter Kirn’ün romanıyla aynı adı taşıyan Mike Mills’in senaryosunu yazıp yönettiği film ‘Thumbsucker’ bağımsız ve yaratıcı bir film.

Parmak emen insanlar sadece kendi korku ve kuşkularıyla uğraşmanın dışında hiçbir şeye karşı çok istekli değillerdir. Kusurlarının kendilerini sevilebilir yaptığını gösteren sihirli cevaplar aramaktadırlar.

Kaç yaşında olursanız olun büyümek ve olgunlaşmak kolay değildir. Justin Cobb (Lou Pucci), 17 yaşında ve hâlâ parmağını emmektedir. Bu ailesine, ilişkilerine ve kişiliğine zarar vermektedir. Bu yüzden bırakmak istemektedir.

Arayış içindeki aykırı bir ortodontist guru tarafından yapılan hipnoz terapisi işe yarar ve artık Justin parmağını emmez. Tam da problemini çözmeye ve normale dönmeye başladığını düşünürken aslında Justin’in dertleri yeni başlıyordur.

Parmak emmek derinlerde yatan bir korkunun belirtisidir aslında. Annesi için, yeteri kadar iyi olamamaları ve onları bırakıp gideceği korkusu vardır.

Parmak emmek korkularını yatıştırmanın bir yoludur sadece. Parmak emmeyi bırakınca manik depresif bir hâl alır ve bunun yerine başka bir arayış içine girer.

Ailesinin ve okuldaki öğretmenlerinin kontrolünde sakinleştirici haplar almaya başlar ve kurtuluşu bu haplarda bulur. Aldığı haplar sayesinde daha dinç ve kendine güvenlidir.

Filmin Künyesi
Yönetmen: Mike Mills
Senaryo: Mike Mills
Görüntü Yönetmeni: Joaquin Baca-Asay
Yapımcı: Bob Stephenson, Anthony Bregman, Ted Hope
Yönetici Yapımcı: Cathy Schulman, Bob Yari
Tür: Komedi, dram
Süre: 96 dk.

Oyuncular:
Lou Pucci (Justin Cobb), Tilda Swinton (Audrey Cobb), Vincent D’Onofrio (Mike Cobb), Keanu Reeves (Perry Lyman), Benjamin Bratt (Matt Schraam), Kelli Garner (Rebecca), Vince Vaughn (Mr. Geary), Chase Offerle (Joel Cobb)

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde