Başbakanlık, iki gazeteciyi sansür yapmakla suçladı

Başbakanlık, iki gazeteciyi sansür yapmakla suçladı

Başbakanlık Basın Merkezi, iki gazeteciyi Erdoğan'ın açıklamalarını sansür yapmakla suçladı

Başbakanlık, iki gazeteciyi sansür yapmakla suçladı
16px
24px
07.05.2008 15:43
ABONE OLgoogle
Başbakanlık Basın Merkezi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 Mayıs tarihinde katıldığı bir davetle ilgili olarak medyayada yer alan bazı haber ve yorumların "gerçek dışı" olduğu yönünde yayınlanan açıklamaların sansüre uğratılarak eksik yayınlandığını bildirdi.

Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'ün, bugünkü yazısında yer verdiği 6 Mayıs tarihinde yapılan açıklamanın ilk yarısını yok saydığı belirtilerek, "Söz konusu haberlerde kullanılan dil ve seçilen ifadelerin, birebir sayın Başbakanımıza ait olmadığı, bu itibarla gerçeği yansıtmadığı gibi, hiçbir kaynağa da dayandırılamadığının açıkça belirtilmektedir. Ayrıca, bu şekildeki haberlerin "basın meslek ahlak ilkeleri ile de bağdaştırılamadığı" ifade edilmektedir" denildi.

Açıklamada, Posta gazetesinde Mehmet Ali Birand'ın köşesinde dün yer alan 5 Mayıs tarihli açıklamamız "ahlak" kelimesi çıkarılararak yayınlandığı ifade edildi.

Açıklamanın sonunda ise her iki yazarın yazıları ve yapılan açıklamalara yer verildi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde