Bankacılıkta frenin arkası konuşuluyor

Bankacılıkta frenin arkası konuşuluyor

Denizbank Grup Başkanı Hakan Ateş Türkiye'de büyümenin krize rağmen sürdüğünü, ancak ..

Bankacılıkta frenin arkası konuşuluyor
16px
24px
14.09.2010 16:22
ABONE OLgoogle

Denizbank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş Türkiye'de büyümenin krize rağmen sürdüğünü, ancak yükselen hızla devam etmesinin durduğunu belirterek, şu anda ciddi bir frenin arkasının konuşulduğunu ifade etti. 

     Kriz öncesi seviyelerinin ancak yakalanabildiğini, ancak o seviyelerin üzerinde bir büyümeden henüz söz edilemediğini kaydeden Ateş, ''Türkiye, kaybettiğini geri alıyor. Görünen o. Ama normalde zaten 4,7'nin küçülmenin üzerine yıl genelinde sağlaması gereken büyümenin yüzde 5'lerin üzerinde bekliyorduk. Muhtemelen o gerçekleşecek. Bu seviye bizi nereye getirecek? Küçülmeyi çıkardığınızda yıl içinde yüzde 1,5'luk büyüme ile başbaşa kalacağız. Bu, Türkiye için yetmiyor. Nüfus artışını gözönüne aldığınızda reel anlamda ancak 2011'de büyümenin peşinden koşacağız. Ama diğer büyük ekonomilerin aksine en azından krizde kaybettiklerimizi geri alabildik'' diye konuştu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde