Bankacılara para harcama kılavuzu

Bankacılara para harcama kılavuzu

İngiltere'de yayın hayatına yeni başlayan "Brummel" adında bir dergi yalnızca yatırım bankacıları ve fon yöneticilerine yönelik alışveriş tavsiyeleri sunuyor. İşte o tavsiyeler...

Bankacılara para harcama kılavuzu
16px
24px
21.08.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Yapılan tavsiyeler ise çoğunlukla erkeklere yönelik. Hızlı arabalar, kıvrak polo atları ve erkek kıyafetleri hazırlayan tasarımcılar. Dergi finans zenginlerine benzersiz olabilmek için otomobil olarak 2.5 milyon dolarlık Veyron'u öneriyor. Ayrıca mutlaka sürat teknesi veya yelkenli almaları konusunda da tavsiyede bulunuyor. Derginin araştırmasına göre özellikle Londra'da yaşayan 10 bin üst düzey finans yöneticisinin bankada ortalama en az 3 milyon dolar nakit parası bulunuyor.

YAŞ ORTALAMASI 40-45
Yılda ortalama 600 bin dolar kazanan bu profesyonellerin yaş ortalamasının ise 40-45 civarında olduğu tahmin ediliyor. Bir saat veya dolma kalem için rahatlıkla 15-20 bin dolar ödemeye hazır olan bu kesimini en büyük sıkıntısı ise zaman darlığı. Londra'da birçok lüks mağaza elemanlarına bu tür alıcılara 20 dakikada satış yapabilmeleri için özel eğitim veriyor.

Ev almayın ada alın!

* 8 bin dolara kişiye özel bisiklet nerede bulunur?

* Tasarım kıyafet hazırlayan özel terzi adresleri

* 5-50 milyon dolara satın alınabilecek en güzel adalar

* En teknolojik ev sinema sistemleri

* Hizmetkârlı villaların bulunduğu tatil mekânları 3-5 milyon dolara özel tasarım otomobil ve yatlar

* Polo için en uygun ve en eğitimli atlar

* Kişisel sağlık danışmanları

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde