Bakoyanni, pazar ayinine katıldı

Bakoyanni, pazar ayinine katıldı

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, Ferer Rum Patrikhanesi'nde pazar ayinine katıldı. Bakan Bakoyanni, ayin sonrası mum dikip dilek tuttu.

Bakoyanni, pazar ayinine katıldı
16px
24px
11.06.2006 22:45
ABONE OLgoogle

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, Ferer Rum Patrikhanesi'nde pazar ayinine katıldı. Bakoyanni ile birlikte Yunanistan Ankara Büyükelçisisi Yorgo Yenimatos ve İstanbul Başkonsolosu Alexis Alexandris de Patrikhane'ye geldi. Bakan Bakoyanni, ayin sonrası mum dikip dilek tuttu.

Cuma günü İstanbul'a gelen Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, ülkesine hareket etmeden önce sabah saatlerinde Balat'taki Fener Rum Patrikhanesi'ne geldi. Patrik Vekili Metropolit İkonyaTeoliptos tarafından kapıda karşılanan Bakoyanni, pazar ayinine katıldı. Bakoyanni'nin Fener Rum Patriği Bartholomeos tarafından yönetilen ayinde, okunanlara bazen eşlik ettiği görüldü. Yorgun olduğu gözlenen Bakoyanni, ayin sırasında sık sık oturdu. Ayinin tamamlanmasından sonra mum dikerek dilek tutan Bakoyanni, daha sonra duvardaki "İlyas İkonası"nı öptü. Çıkışta bahçedeki vatandaşlarla bir süre sohbet eden Bakoyanni, Atatürk Havalimanı'na gitmek üzere Patrikhane'den ayrıldı.

Bu günün, Patriğin isim günü olması dolayısıyla Paskalya'dan sonra Ortodoks'lar için ayrı bir önemi olduğu belirtilirken ayinin oldukça kalabalık olduğu gözlendi. 

Dora Bakoyanni İstanbul'dan ayrıldı 
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni ülkesine döndü. Saat 11:00 sıralarında Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'ne gelen konuk Bakan, özel uçakla Atina'ya gitti.

Bakoyanni'yi İstanbul vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş, Dışişleri Bakanalığı yetkilileri ve Yunanistan'ın İstanbul Başkonsolosu uğurladı.

İstanbul/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde