Aygün'den Ergenekon değerlendirmesi

Aygün'den Ergenekon değerlendirmesi

Sinan Aygün, İstanbul'da devam eden ve tutuksuz sanıkları arasında yer aldığı ''Ergenekon davası''na ilişkin konuştu.

Aygün'den Ergenekon değerlendirmesi
16px
24px
28.10.2008 15:50
ABONE OLgoogle

Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, İstanbul'da devam eden ve tutuksuz sanıkları arasında yer aldığı ''Ergenekon davası''na ilişkin konuştu.   

Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, İstanbul'da devam eden ve tutuksuz sanıkları arasında yer aldığı ''Ergenekon davası''na ilişkin, ''Her şey normal seyrinde devam ediyor. Yüce yargının doğru kararı vereceğine sonuna kadar inanıyorum. Bundan hiçbir şüphe duymuyorum'' dedi.

Antares alışveriş merkezinde, ATO arşivlerinden derlenen ''Unutulan Gazete Manşetleri'' sergisinin açılışına katılan Aygün, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ergenekon davasıyla ilgili konuşmasının yanlış olacağını söyleyen Aygün, ''Şu anda yargı sürecindeyiz. Bu yüzden Ergenekon haricinde her şeyi, mesela sergiyi sorabilirsiniz'' dedi.

Sergide Ergenekon davasıyla ilgili gazete manşeti bulunmadığının ifade edilmesi üzerine Sinan Aygün, çalışmanın geçen yıl tamamlandığını, ancak gelecek yıl kapsamını genişleterek yenileyeceklerini söyledi. Aygün, ''O zaman Ergenekon davasını da koyarız. Belki biz hazırlık yaparken dava da bitmiş olur'' dedi.

Yargı sürecinin devam ettiğini, bu yüzden yargıyı etkilememek gerektiğini belirten Aygün, ''Devam eden bir süreçte savcıların, hakimlerin kafasında bir karışıklığa mahal vermemek için davayı sadece izliyorum'' diye konuştu.

Sinan Aygün, mahkemenin gidişatı hakkındaki soru üzerine de şunları söyledi:

''Şu anda her şey normal seyrinde devam ediyor. Kanun, yönetmelik, anayasa ne diyorsa o çerçevede mahkeme sürüyor. İddianame okunuyor, tabii ki okunacak, okunmasına engel yok. Ben yüce yargının doğru kararı vereceğine sonuna kadar inanıyorum. Bundan hiçbir şüphe duymuyorum. Gazetelerde mahkemeyle, yargılamayla ilgili kabul etmeyeceğim manşetleri görüyorum. Zaten yanlış bir şey varsa Yargıtay'dan, diğer kurumlardan döner.''

AA

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde