Aydınlatma zammı yokmuş

Aydınlatma zammı yokmuş

ENERJİ BAKANI GÜLER, 'ENERJİ'YE AYDINLATMA ZAMMI' HABERLERİNİ YALANLADI.

Aydınlatma zammı yokmuş
16px
24px
17.08.2006 14:21Güncelleme: 25.10.2023 14:51
ABONE OLgoogle

Bakan Güler, Beyoğlu'ndaki Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürlüğü'nde düzenlediği basın toplantısında, basında çıkan sokak aydınlatmalarıyla ilgili haberlere değindi.

Güler, “Belediyelerle ilgili, özellikle sokak aydınlatılmasıyla ilgili böyle bir karar kesinlikle doğru değil. Sokak aydınlatmalarıyla ilgili basında yer alan, köşe yazarlarının ele aldığı, hatta televizyon programlarında detaylı bir şekilde incelenen ve bizleri hayrete düşüren böyle bir karar kesinlikle doğru değil” diye konuştu.

Basın mensuplarından, herhangi bir konuyu doğruluğu tespit edilmeden yazılmamasını rica eden Güler, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Neticede, bu kararı bizler veriyoruz. Böyle bir karar vermedik. Bu kararı ilgili bakan arkadaşlarla görüşerek alıyoruz. Böyle bir karar kesinlikle doğru değil. Hayret ettiğimiz nokta; bu detaylandırılıyor, anlatılıyor, buna göre yorumlar yapılıyor. Böyle bir şey kesinlikle doğru değil.”

Bakan Güler, yatırımların süratli bir şekilde sürdüğünü, Afşin-Elbistan C ve D santrallerinin ihalesinin 22 Ağustos'ta resmen ilan edileceğini, yoğun bir çalışma içinde olduklarını, İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin tüm illerinde, ilçelerinde ve köylerinde elektrik dağıtım hatlarının, tesislerinin yenilendiğini, kabloların yer altına girdiğini anlattı.

Güler, “Bu kadar yoğun çalışma yaparken nasıl oluyor da sokak aydınlatmalarıyla ilgili böyle bir karar verildi, diye hem haberi verip hem onun yorumunu yapıp hem de detaylı programlandırmalar bizi şaşırtıyor, üzüyor, ciddiyet adına bizi gerçekten üzüyor. Böyle bir karar olsa, bu kararı biz veririz” dedi.

Doğru olmayan haberleri düzeltmekten bıktıklarını belirten Güler, ”(Santraller şöyle oluyor, şöyle batıyoruz, şöyle kriz oluyor) Böyle kriz falan söz konusu değil” diye konuştu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde