Avrupa'nın en büyük Carrefour alışveriş merkezi Merter'de açılacak

Avrupa'nın en büyük Carrefour alışveriş merkezi Merter'de açılacak

CarrefourSA Genel Müdürü Luc de Noirmont, 2008 yılı sonuna kadar hipermarket sayısını ikiye katlayacaklarını belirterek, 2007 yılında Avrupa'nın en büyük Carrefour alışveriş merkezini Merter'de açacaklarını söyledi.

Avrupa'nın en büyük Carrefour alışveriş merkezi Merter'de açılacak
16px
24px
30.03.2006 13:56Güncelleme: 25.10.2023 14:51
ABONE OLgoogle

Noirmont, "Oratağımız Sabancı grubunun onayı ile 2006-2008 dönemi için yıllık ortalama 200 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirecekleştirmeyi planlanlıyoruz." diye konuştu.

Sabancı, Carrefour-Sabancı ortaklığının 10. Yılı nedeniyle düzenlenen basın toplantısına Sabancı Holdin Yönetim Kurulu Başakanı Güler Sabancı, Carreforsa İcra Kurulu Başkanı Jose Luis Duran, Sabancı Holding Gıda ve Perakendecilik Grup Başkanı Haluk Dinçer, da konuşan Sabancı Holding Gıda ve Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer ve CarrefourSA Genel Müdürü Luc de Noirmont katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada, Noimont, 2005 yılında Türkiye Carrefour'un 2005 yılında yaklaşık bin 500 milyar dolar ciro sağladığını ifade etti. Noirmont, 2005 yılının CarrefourSA için 2006-2008 dönemi büyüme hızına hazırlık yapmak için karar yılı olduğunu belirterek, 2005 yılında mukayese edilebilir mağaza büyüme oranının yüzde 20 olarak gerçekleştiğini kaydetti. Noirmont konuşmasını şöyle sürdürdü: " Hedefimiz ciromuzu iki katına çıkararak 2,5 milyar doları aşan ciro elde etmek. Modern ticaretteki pazar payımızı yüzde 20'nin üzerine çıkarmak. Türkiye'nin Avrupa'ya entegrasyon sürecinde çaışmalarına destek sağlayan büyük bir firma olarak tanınmak istiyoruz."

Hedeflere ulaşmak için belirledikleri öncelikli konular olduğunu ifade eden Noirmont, Gima ile birleşmyi başarılı bir şekilde tamamlamak istediklerini kaydetti. Noirmont, başta arketler olmak üzere yeni mağazaların açılışını da hızlandırmak istediklerini sözlerine ekledi. Noirmont, "Gima yıllardır Türk tüketicisinin beğendiği bir marka olup gerekli yatırımlarla yenilenerek, CarrefourSA'nın en önemli kozu haline gelecektir." dedi. 2008 yılı sonuna kadar hipermarket sayısını ikiye katlayacaklarını vurgulayan Noirmont, 2008 yılında Avrupa'nı en büyük Carrefour alışveriş merkezini Merter'de açacaklarını söyledi. Noirmont, "Ortağımız Sabancı grubunun onayı ile 2006-2008 dönemi için yıllık ortalama 200 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirecekleştirmeyi planlanlıyoruz." diye konuştu.

CARREFOURSA-GİMA BİRLEŞMESİNİN TEMMUZ AYINDA GERÇEKLEŞECEK

Sabancı Holding Gıda ve Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer de, 10 yılın sonunda 31 ilde 1 milyar Euro'luk yatırım gerçekeşirdiklerini aktararak, önümüzdeki üç yılda da 500 milyon Euro'luk yatıım yapmayı planladıklarını kaydetti. Modern perakendeciliğe ok önem verdiklerini dile getiren Dinçer, "Türkiye'nin AB ile entegrasyon sürecinde söktöre önderlik ediyoruz. Tüketici haklarının en üst düzeyde korunmasını sağlıyoruz." diye konuştu.

Dinçer,basın mensuplarının sorusu üzerine, Carrefoursa-Gima birleşmesinin Temmuz ayında gerçekleşeceğini belirterek, "Gima halka açık olduğu için de kotasyon esas Ağustos ayında olacak. Birleştiği zaman Carrefoursa adını alacak. Borsa'daki adı Carrefoursa olacak" dedi. Dinçer, Carrefoursa hisselerinin halka arz edilip edilmeyeceğine ilişkin bir soru üzerine de, "Ekstra hisse satıp satmama konusunda alınmış bir kararımız yok" dedi.

Dinçer Büyük Mağazacılık Yasası görüşmelerinin devam ettiğinin hatırlatılması üzerine 6-7 yıldır bu yasanın ülke gündeminde olduğuna dikkat çekerek, hükümeti bu yasayla iişkilendirmenini yanlış olduğunun altını çizdi. Dinçer, "Rekabet kurallarına uymayan bu yasayı hükümetimizin gündemie almayacağını düşünüyoruz." şeklinde onuştu . Dinçer Başabakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Bu ülke için taş üstüne taş koyan herkesin yanındayız:' şeklindeki sözlerini hatırlatarak, "Biz kendisinden aldığımız şevkle yatırımlarımıza devam edeceğiz." diye konuştu. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde