Avcı'dan sürpriz karar

Avcı'dan sürpriz karar

Galatasaray'da Feldkamp'ın yerine göreve getirileceği söylenen Avcı sürpriz yaptı..

Avcı'dan sürpriz karar
16px
24px
07.04.2008 13:32
ABONE OLgoogle
Galatasaray Kulubü'nün teknik direktör adayları arasında ismi yer alan Abdullah Avcı, sezonu İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü olarak tamamlayacağını açıkladı.

Kulübün Langa Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında Başkan Göksel Gümüşdağ ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan Abdullah Avcı, durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktör Abdullah Avcı ile beraber katılan Göksel Gümüşdağ, yaptığı açıklamada, "Hocamız ile yaptığımız görüşmede bir değerlendirme yaptık. Özellikle son birkaç gündür teknik direktörümüz hakkında Galatasaray camiasından teklif geldiği hatta sözleşme yapıldığı yönünde haberler çıkıyordu. Birlikte aldığımız karar doğrultusunda hocamız sezon sonuna kadar takımın başında kalacaktır. 31 Mayıs'ta kendisinin sözleşmesi sona erecektir. Bu tarihten sonra kendisine bir teklif gelirse karar kendisinindir. Galatasaray'da hoca olması onun adına büyük onurdur. Şu anda çok kritik bir dönemdeyiz. Hedeflediğimiz bir nokta var oraya ulaşmak için beraber çalışacağız. Bu saatten itibaren böyle bir konunun konuşulmasını istemiyoruz" diye konuştu.

"ETİK OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUZ"

Abdullah Avcı'nın ligin bitmesine 5 hafta kala gitmesini etik görmediklerini ifade eden Başkan Gümüşdağ, şöyle konuştu:

"Bizler tabiki Türk antrenörlerinin iyi yerlerde olmasını istiyoruz. Ancak ligin bitmesine 5 hafta var. Şu anda böyle bir durumun etik olmayacağını düşünüyoruz. Kendisi sezon kadar buradadır. Bu karar hem benim hem hocamızın aldığı karardır. Sezon sonunda teklif gelirse bunu hocamız bilir"

Başkan Gümüşdağ, son günlerde çıkan bu haberlerden dolayı dün oynanan Ankaspor maçını kaybettiklerini kaydetti.

AVCI: "GALATASARAY İLE ANILMAK ONUR VERİR"

Basın mensuplarını "Galatasaray'dan teklif aldınız mı ?" şeklindeki ısrarlı sorularına Abdullah Avcı, "Galatasaray ile anılmak onur vericidir. Ama başkanımında söylediği gibi 5 maç en iyi yerde ligi tamamlamak istiyoruz. Tüm konsatrasyonumuz ligi en iyi yerde tamamlamak" diye cevap verdi.

Genç çalıştırıcı, kalan haftalarda en iyi şekilde oynayarak sezonu güzel bir yerde tamamlamak istediklerini sözlerine ekledi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde