Atatürk Havalimanı'nda uçak rekoru!

Atatürk Havalimanı'nda uçak rekoru!

Atatürk Havalimanı'nda son yılların rekoru kırıldı.

Atatürk Havalimanı'nda uçak rekoru!
16px
24px
22.04.2011 15:56
ABONE OLgoogle

21 Nisan Perşembe günü Atatürk Havalimanı'nda uçuş trafiğinin sayısı 946 oldu.

Atatürk Havalimanı'na 2008'de inip kalkan uçak trafiği 929, 2010'da ise 932 olarak gerçekleşmişti.

Daha yaz sezonu başlamadan Atatürk Havalimanı yeni bir rekora imza atarak; 21 Nisan Perşembe günü, 477 uçak iniş ve 469 uçak kalkış sayısıyla toplamda 946 iniş-kalkış sayısına ulaştı.

Aynı gün Atatürk Havalimanı'nı kullanan yolcu sayısı ise 98 bin 203 kişi oldu. Devlet Hava Meydanları İstanbul Başmüdürü Celal Özuğur'dan alınan bilgiye göre Atatürk Havalimanı, 946 uçak iniş ve kalkış sayısıyla tarihinin en yoğun hava trafiğini yaşadı.

Özuğur, "Nisan ayında bu rakamlara ulaşmak oldukça sevindirici. Son yılların rekorunukırdık. Yaz aylarında bu rakamın uçak trafiğinde bin'i geçmesini bekliyoruz. Yolcu sayısının da yüz bini geçeceğini umuyoruz. Bu rakamlar aynı zamanda Türk sivil havacılığının ve turizmimizin nasıl büyüdüğünün de bir göstergesi. Atatürk Havalimanı kısa zamanda uçak ve yolcu sayısında yenirekorlara ulaşacak" diye konuştu.

Özuğur, son zamanlarda DHMİ olarak yaptıkları teknolojik yatırımlar ve mevcut pistlerin iyileştirilmesiyle Atatürk Havalimanı'nın daha verimli hale getirildiğini de kaydetti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde