Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın küçük oğlu Alihan Yalçındağ gururu

Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın küçük oğlu Alihan Yalçındağ gururu

Yönetmen Tolga Karaçelik’in filmi ‘A Shallow Tale of a Writer Who Decided to Write about a Serial Killer‘ın dünya prömiyeri 8 Haziran günü New York Tribeca Film Festivali’nde yapıldı. Filmin yapımcılığını da Sinan Eczacıbaşı ve Alihan Yalçındağ üstlenmişti. Yalçındağ'a eski TÜSİAD ilk kadın başkanı annesi Arzuhan Yalçındağ'dan destek geldi.

Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın küçük oğlu Alihan Yalçındağ gururu
16px
24px
11.06.2024 10:58Güncelleme: 11.06.2024 11:15
ABONE OLgoogle

Festival'de gösterimi yapılan film bir boşanmanın ortasında bocalayan bir yazar ile yazara gündüzleri evliliği, geceleriyse yeni kitabında kaleme aldığı cinayetler için danışmanlık yapan emekli bir seri katilin tuhaf arkadaşlığını konu alıyor.

VELİAHTLARDAN ORTAK ÇALIŞMA

Film, Eczacıbaşı Holding sahibi Faruk Eczacıbaşı’nın oğlu Sinan Eczacıbaşı, TÜSİAD’ın ilk kadın başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın oğlu Alihan Yalçındağ ve Scott Aharoni’nin kurduğu yapım şirketi Curious Gremlin’in de uluslararası bağımsız film sektöründeki ilk imzası.

Alihan Yalçındağ'ın başarısına annesi Arzuhan Doğan Yalçındağ'dan tebrik ve destek geldi. Yalçındağ, oğlu ile gurur duyduğunu yaptığı paylaşımla açıkladı. Alihan Yalçındağ'ın porömiyerdeki fotoğraflarını paylaşan anne Yalçındağ duygu dolu sözlerini not düştü:

"Oğlum Alihan, çocukluğundan beri hikaye anlatmayı, hayal kurmayı, kurgular yaratmayı çok severdi. En sık sorduğu sorulardan biri, çizgi filmlerin nasıl yapıldığı, nasıl yaratıldığı sorusuydu.

O dönemlerde televizyon kanalı yönettiğim için, bu sorunun cevabını çok iyi bildiğimi varsayıyordu.

Maalesef yıllar içinde Alihan’a çizgi filmlerle ilgili yaratıcı, güzel yanıtlar veremedim ama o hep bu soruların peşinden gitti.

Sinemaya olan tutkusu, Onunla birlikte büyüdü. Bizden destek gördüğü söylenemez ama o bizi de aştı, tutkusunu sardı sarmaladı. İyi ki de öyle yaptı.

Yıllardır dizi setlerinde, hikaye peşinde, yapımlarının her aşamasını ince ince çalışırken gördük Alihan’ı. Çok da güzel işlere imza attı. Ödüller alan Alef 1 ve Alef 2, Türkiye’de ‘mistik polisiye’ türünde bambaşka bir alan açtı.

Sanırım insan bir şeye kendini bu kadar adayınca, tutkusu da ona yanıt veriyor.

Şimdi yolu, O’nun kadar temiz yürekli, akıllı ve tutku ile dolu Sinan ve Scott ile kesişti. Harika bir ekip oldular.

Curious Gremlin, New York’ta kurdukları yapım şirketi. İlk filmleri ise Shallow Tale…

Robert de Niro’nun hamisi olduğu Tribeca Film Festivali’nde, En Beklenen Film kategorisi “Spotlight Narrative” bölümünde, ilk filmlerinin dünya prömiyerini gerçekleştirdiler.

Film, kara komedi türünde. Seyrederken çok acı olaylara kahkahalarla gülebiliyorsunuz. Tempolu, düşündürücü ve özgün. Müzik seçimleri, sahne çekimleri bana göre müthiş. Filmi yazan ve yöneten Sundance Film Festivali’nin “Dünya Sineması Büyük Ödülü” sahibi Tolga Karaçelik. Daha fazla spoiler vermeyeyim, ayrıca sinema eleştirmeni değilim, haddimi de aşmayayım.

Curious Gremlin’in; Alihan’ın, Sinan’ın ve Scott’ın yolları açık olsun.

Sevgili Alihan Yalçındağ ve Sinan Eczacıbaşı… Gerçekten sadece ürettiklerinize ve işlerinize konsantre olduğunuzu, her şeyden bağımsız, sadece farklı hikayeler anlatmak istediğinizi görmek mutluluk verici. Adanmışlığınız, tutkunuz, çalışkanlığınız ve sonunda başarmanız beni çok mutlu ediyor, geleceğe karşı umutlandırıyor. 

Güzel niyetlerle çalışan, üreten tüm gençlerin yolu açık olsun, şansları bol olsun"

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde