Antetsiz kağıda elektrik vermem

Antetsiz kağıda elektrik vermem

EGE'NİN KARANLIKTA KALDIĞI GECEDE OYMAPINAR, NEDEN ELEKTRİK VERMEDİ?

Antetsiz kağıda elektrik vermem
16px
24px
06.07.2006 00:00
ABONE OLgoogle
< FONT face="arial, helvetica, sans-serif">

Elektrik kesintisinin olduğu anda devreye girmesi için Bakanl ık tarafından telefonla verilen talimatı kabul etmeyen Oymapınar Bara jı yetkilileri, yazılı talimat istedi. Ta limat yazılı olarak gitti, bu kez ise antetli kağıt diye tutturdular

Son yılların en uzun ve yaygın elektrik kesintisinde Oymapın ar Barajı'nın şalter indirmesinin önemli bir etken olduğu Enerji Bakanlığı yetkilileri tarafından doğrulandı. İsminin açıklanmasını istemeyen Bakanlık üst düzey yetkililerinden biri telefon ve yazılı talebe rağmen Oymapınar'ın ancak gec e 1.30 sırasında devreye girdiğini söyledi. Elektrik kesintisinin olduğu saat 20.25'de Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİ AŞ) tarafından devreye girmesi için telefonla talimat verilen Oymapınar Barajı yetkilil eri'nin önce, "Telefonla olmaz, yazı lı talimat verin. Tarih ve sayı da olsun" dediği ortaya çıktı.

Marmara ve Ege'nin 5 saat 35 dakika karanlıkta kaldığı 1 Temmuz gecesi, Oymap ınar Barajı yetkilileri, üzerinde tarih ve sayı bulunan yazılı talimatla ısrar edip, şalteri açmadılar. Bu istekleri de yerine getirilince, Oymapın ar'dan Ankara'dakilere saçlarını, başlarını yoldurtan şu cevap geldi: "Antetli kağıda olsun"

4 SAAT GECİKTİRİLDİ

Yeni Şafak'a bilgi veren Enerji Bakanlığı yetkilileri, kesintinin yaşandığı 13 ilde to plam 300 mw'lık bir açık oluştuğunu, özellikle bu bölgede yaşanan bu türden sıkıntılarda Oymapınar Barajı'nın regülatör

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde