Antalya'da esnafın piyasa yorumu

Antalya'da esnafın piyasa yorumu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından 422 işyerlerinde uygulanan ankete katılanların yüzde 77,3'ü satışlarında azalma beyan etti. Satışlardan memnun olanların oranı ise..

Antalya'da esnafın piyasa yorumu
16px
24px
18.08.2006 15:12
ABONE OLgoogle
Ankete katılan üyelerin yüzde 77,3'ü satışlarında azalma beyan ederken, artış beyan edenlerin oranı yüzde 7,3'te kaldı. İşyerlerinin yüzde 50'si girdi maliyetlerinde, yüzde 39'u da fiyatlarda artış belirtti. Satışlarda azalışın en önemli nedeni olarak genel ekonomik durum-halkın alım gücünün zayıflaması gösterildi. Şehir merkezine gelen turist sayısında azalma, alışveriş merkezlerindeki artış ve döviz kurunun dalgalanması diğer nedenler olarak sıralandı. Ankete katılanların yüzde 36,2'si ekonominin kötüye gideceğini ifade ederken, yüzde 21'i daha iyi olacağını kaydetti. Buna karşın yüzde 20,3'ü de bu konuda kararsız olduğunu beyan etti. Ankete katılanların üçte ikisi yıllık enflasyon oranının yüzde 8-13 aralığında olacağını tahmin etti.
E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde