Anne ya da Leyla

Anne ya da Leyla

Mesut Uçakan’ın yönettiği ve Turgay Başyayla, Bülent Polat, Orhan Aydın ile Özcan Varaylı’nın oynadığı ‘Anne ya da Leyla’, gösterime girdi.

Anne ya da Leyla
16px
24px
06.05.2006 10:07
ABONE OLgoogle

‘Anne ya da Leyla’ annelik duygusuyla, saf sevginin arandığı farklı bir film; bir arayış öyküsü. Bu arayışın altında bir toplumsal yergi de var. Annesini arayan bir çocukla, sevgilisini arayan bir gencin şahsında, kaybolan değerleri sorguluyor.

Nezih bir semtte babası ve dadısıyla birlikte yaşayan 10 yaşındaki Kerem, yıllardır haber alamadığı annesinin yokluğu nedeniyle derin ruh sarsıntıları yaşamaktadır. Sonunda dadısından annesine ait olduğunu öğrendiği bir fotoğraf alan Kerem, babasının ilgisizliği karşısında evi terk edip, Beyoğlu’da annesini aramaya başlar. Ancak kaybettiklerini Beyoğlu’da arayan tek kişi küçük Kerem değildir.

İstanbul’un bu görkemli ama köhne semti, Mecnun adındaki bir gencin Leylası’nı da saklamaktadır.

Çocukluk aşkının peşinden İstanbul’un yolunu tutan ve rüyasında bir pavyona düştüğünü gördüğü Leyla’yı karış karış Beyoğlu sokaklarında arayan Mecnun, ansızın karşısına çıkan Kerem’le arasında gelişen sıcak dostluğa engel olamaz.

Aradıkları aslında saf sevgiden başka bir şey değildir. Ama karşılarında, bütün hücreleriyle kirlenmiş koca bir kent vardır.

Filmin Künyesi
Yönetmen: Mesut Uçakan
Senaryo: Mesut Uçakan
Görüntü Yönetmeni: Hüseyin Özşahin
Yapım: Sinema Ajans Ltd.Şti.
Tür: Dram
Süre: 90 dk.

Oyuncular:
Turgay Başyayla, Oğulcan Gezgin, Aylin Coşkun, Müge Oruçkaptan, Bülent Polat, Orhan Aydın, Özcan Varaylı, Şehnaz Dilan, Ahmet Fırat, Mehmet Aslan,Yıldırım Yanılmaz

www.anneyadaleyla.com
www.sinemaajans.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde