Alarko Carrier hedef büyüttü

Alarko Carrier hedef büyüttü

Alarko Carrier, Carrier"ın yeni ürünü Aquaforce"u Türkiye"de piyasaya sunuyor.

Alarko Carrier hedef büyüttü
16px
24px
13.11.2006 11:14
ABONE OLgoogle

İklimlendirme sektörünün lider kuruluşlarından Alarko Carrier, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika lansmanı yapılan yeni soğutma grubu Carrier AquaForce Soğutma Grubu"nu Türkiye"de piyasaya sunuyor. AquaForce Soğutma Grubu, havaalanlarından, hastanelere, alışveriş merkezlerinden, eğlence merkezlerine, konut komplekslerine geniş bir kullanım alanında iklimlendirmeye  yeni bir soluk getiriyor. Carrier"ın  Fransa Montluel fabrikasında, 2001 yılında başlayan AR-GE çalışmalarının sonucunda geliştirilen AquaForce, başta ABD, İtalya, Almanya, İspanya, Fransa ve Kuveyt olmak üzere dünyanın dört bir yanında pekçok yapının iklimlendirilmesinde tercih ediliyor.

Lansmanın açılış konuşmasını yapan Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, Alarko Carrier"ın, Aquaforce Soğutma Grubu ile ürün yelpazelerini geliştirerek daha geniş kullanıcı ihtiyacına seslemeyi amaçladığını belirtti. Carrier"ın, iklimlendirme sektöründe  yeniliklere imza atmayı ilke edindiğinin altını çizen Önder Şahin sözlerine şöyle devam etti: “Biz de Alarko Carrier olarak bugünlere hızla yükselen bir grafikle, kullanıcılarımıza en iyiyi ve en yeniyi vermeyi hedefleyerek geldik. 2005 yılını %15 oranında reel bir büyüme ile kapayarak ciromuzu 220 milyon YTL"ye ulaştırdık. 2006 yılında ise %15"in üzerinde gerçekleşecek  bir reel büyümeye doğru hızla ilerliyoruz. 2006 yılında yaklaşık 260 milyon YTL civarında bir ciro elde etmeyi bekliyoruz.”

Lansmana katılan ve AquaForce"u tanıtan Carrier Pazarlama İletişim Müdürü Timothy Stephen Ashton ise yaptığı konuşmada, beş yıl süren AR-GE çalışmaları ve denemeleri sonucunda geliştirilen ve üretimine karar verilen AquaForce Soğutma Grupları"nın 280-1.700 kW arasında değişen yirmi modeli ile dünyanın dört bir köşesinden kullanıcı ile buluştuğunu söyledi. Ashton, AquaForce Soğutma Grupları"nda, soğutma gruplarında ilk kez  kullanılan ve galvanik korozyona izin vermeyen  tamamı alüminyum mikro kanallı kondenser bataryası kullanıldığını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu tür batarya sayesinde diğer soğutucu gruplarına oranla %10 daha verimli ve  %50 daha hafif, - 10 / +55 oC ısıda dış etkilere karşı 3.5 kat daha dayanıklı.” AquaForce"un çevre ve kullanıcı dostu yapısında dikkat çeken Timothy Stephen Ashton, cihazın diğer soğutma gruplarından 4 dB daha düşük ses seviyesine ve A Sınıf enerji tüketim belgesine sahip olduğunun altını çizdi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde