Ağar'ın danışmanı kim?

Ağar'ın danışmanı kim?

SEÇİMLERE HAZIRLANAN DYP LİDERİ AĞAR'IN DANIŞMANLIĞINI HANGİ KÖŞE YAZARI YAPIYOR?

Ağar'ın danışmanı kim?
16px
24px
19.08.2006 13:55Güncelleme: 07.11.2023 11:27
ABONE OLgoogle

Bir süredir televizyonlarda, maç aralarında 'Bir başkadır benim memleketim' şarkısı eşliğinde Ağar'ın konuşmasını duyuyoruz. Görünen o ki Ağar, şu sıralar siyasi iletişime en önem veren parti lideri. DYP, bu işi profesyonel bir ekiple yapıyor.

Ağar'ın siyasi iletişimini ve danışmanlığını Ali Atıf Bir'in yaptığını duydum. Bilindiği gibi Ağar ile Ali Atıf Bir oldukça yakın dostlar. Bir süre önce evlenen Bir'in nikah şahitliğini Mehmet Ağar'ın yaptığını anımsarsınız. Ali Atıf Bir, iletişim konusundaki deneyim ve bilgisini yakın dostu Ağar için kullanıyor. Bu ilişkinin profesyonel içerik kazanıp kazanmadığını henüz bilmiyorum ama Bir, DYP'nin sloganların üretimi ve seçimi, araştırma şirketlerine yaptırılan kamuoyu yoklamalarında aktif rol oynuyor.

'Atma Recep din kardeşiyiz'

Bu cümleyi yakında daha sık duyabiliriz. Çünkü bu cümle, Ali Atıf Bir'in Mehmet Ağar için hazırlanan seçim kampanyasında kullanılması için seçtiği sloganlardan biri. Sanırım bunun Ağar'ın en büyük rakibi olarak gösterilen Recep Tayyip Erdoğan için kullanılacağını söylemeye gerek yok.

Köşesinde siyasi parti liderlerinin imajları ile ilgili kamuoyu araştırmalarını yayımlayan Ali Atıf Bir, Mehmet Ağar'ı köşesine de taşıyor. Ali Atıf Bir, Nisan 2006'daki köşe yazısında Erdoğan'ın tavırlarının ve Türk-Kürt gerginliğinin AKP'yi uçurumun kenarına getirdiğini belirtmiş ve Erdoğan'ın en güçlü alternatifinin Mehmet Ağar olduğunu yazmıştı. Bir, yazısında, 'Türk-Kürt sorunu çözse çözse Ağar çözer', 'Ağar'ın yaptıkları yapacaklarının garantisidir' diyenlerin sayısı hızla artıyor. Mehmet Ağar da kendini daha fazla görünür hale getirir, alternatif lider özelliklerini güçlendirirse sürprize hazır olun. Henüz bu köşe yanılmadı!' diye bitirmişti.

Esin Gedik/Akşam

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde