Ağaoğlu, hediye daireleri vergiden düşecek mi?

Ağaoğlu, hediye daireleri vergiden düşecek mi?

Ali Ağaoğlu'nun 12 Dev Adam'a daire hediye etmesi yeni bir tartışma başlattı

Ağaoğlu, hediye daireleri vergiden düşecek mi?
16px
24px
14.09.2010 16:02
ABONE OLgoogle

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye'nin başarısı için elde edilmiş bilimsel ve fikirsel çalışmalar, sportif faaliyetlerin elbette ödüllendirileceğini ancak ''dozunda'' olması gerektiğini bildirdi.

     Özgenç, yazılı açıklamasında, dünya ikincisi olan basketbol milli takımı oyuncularına prim olarak 28 milyon liralık çek, 500'er adet Cumhuriyet Altını ile bir inşaat firması tarafından milyon dolarlık daire hediye edilecek olmasının insanları şaşırttığını belirtti.

     Nurettin Özgenç, şunları kaydetti:
     ''Ayrıca 20'ye yakın ev hediye edecek olan inşaat firmasının sahibi vereceği daireleri cebinden mi verecek yoksa vergiden mi düşecek bu konuyu da kamuoyuna açıklanmalı. Türkiye'nin başarısı için elde edilmiş bilimsel ve fikirsel çalışmalar, sportif faaliyetler elbette ödüllendirilmeli ama dozunda olmalı, sanayici serveti niteliğinde olmamalı. Basketbol (A) milli takımına kişi başına olmak üzere 1,5 milyon lira prim, 500'er adet Cumhuriyet Altını üstüne de milyon dolarlık daire neyin karşılığı olarak veriliyor? Bu paralar 2010 dünya basketbol şampiyonasında ikinci oldukları için. Geçmişte de bu tür primler ödenmiştir ama günümüzdeki gibi şaşırtıcı oranlarda değildi. Taltif etmek her zaman güzeldir başarı sahibini onore edip sembolik hediyeler verilmeli.'' 

     Milli takım eski teknik direktörü Şenol Güneş'in A Mili futbol takımından ödül verileceği yerde gönderilip tazminatının dahi ödenmediğini belirten Özgenç, ''Türkiye'yi futbolda dünya üçüncüsü yapan, bu gururu ülkemize yaşatan eski milli takım teknik direktörü Şenol Güneş'in mahkemelerde sürünmesi futbol federasyonun aymazlığıdır'' ifadesini kullandı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde