Ağaoğlu: Golf zengin sporu değil

Ağaoğlu: Golf zengin sporu değil

Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, golf sporuna ilginin artırılması için çalıştıklarını belirterek, "Golf zengin sporudur şeklinde söylentiler var. Bu sporu herkesin yapabileceğini göstereceğiz" dedi.

Ağaoğlu: Golf zengin sporu değil
16px
24px
07.06.2006 23:43
ABONE OLgoogle

erzurum, Ardahan ve Ağrı'da golf sporu için gerekli altyapıyı oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Ağaoğlu, "Golf sporu ile toplumun tüm kesimlerinin ilgilenmesi gerekiyor. Golf zengin sporudur şeklindeki söylentiler var. Ben bu düşünceye katılmıyorum. Golf sporunu herkesin yapabileceğini göstereceğiz." dedi.

SİLİVRİ SEÇMELERİ YARINA ERTELENDİ

Golf Federasyonu'nun pilot bölge olarak seçtigi Silivri'de 9-10 yaş grubunda yapacağı seçmeler, yeterli duyuru yapılamadığı için katılımın az olması sebeiyle yarına ertelendi.

Sınavı geçen öğrenciler arasindan golf sporu için uygun olanların tespit edilecegi ifade edildi.

İlk elemeyi geçen 50 şampiyon adayının, 2. elemeye katılmak üzere Klassis Golf Club'a giderek burada golf ile ilgili temel eğitimler alacağı ve bu bölümün ardından da 10 kız ile 10 erkek sporcu adayının seçilerek Milli Takımın altyapısını oluşturmak üzere asıl eğitime alınacağı açıklandı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde