Abramoviç Kuşadası’nda

Abramoviç Kuşadası’nda

Roman Abramoviç"in Saint Nicolas ile Le Grand Blue isimli yatları Kuşadası marinasına demirledi

Abramoviç Kuşadası’nda
16px
24px
26.06.2008 08:04
ABONE OLgoogle

Yaklaşık 23 milyar dolarlık servetiyle İngiltere"nin ikinci, dünyanın ise 11"inci zengini olan Rus işadamı Roman Abramoviç"in Saint Nicolas ile Le Grand Blue isimli yatları Kuşadası marinasına demirledi.

Milyarder işadamının ailesi ve arkadaşları Adnan Menderes Havalimanı"ndan gelip her biri 95 metre uzunluğunda ve yaklaşık 94 milyon dolar değerinde olan yatlardan birine yerleşti.

Abramoviç ise dün öğle saatlerinde helikopterle geldi. Korumaları her iki teknenin etrafında kuş uçurtmadı. Abramoviç ailesi bir süre Türkiye kıyılarını dolaştıktan sonra Yunan adalarına geçecek.

Her iki yatta da havuz, helikopter pisti, 5 motor yat, bir küçük denizaltı, ve koruma sistemi bulunuyor.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ

Yatların demirlemesinin ardından korumaların her iki yatın çevresinde geniş güvenlik önlemleri alması dikkat çekti. 20 kişinin bulunduğu mega yatlardan kimse karaya çıkmazken, bir süre sonra Abramoviç"in de yata geleceği ileri sürüldü. Yatlara özel ilgi duyan Abramoviç"in "Pelorus" "Ecstasea" ve "Sussurro" adlı tekneleri de dünyanın en büyük yatları arasında yer alıyor. Abramoviç, son olarak Almanya"nın Hamburg şehrinde "Eclipse" ismiyle dünyanın en büyük yatını inşa ettirmek için sipariş vermişti.

DENiZALTI BiLE VAR

110"ar metre uzunluğundaki iki yatın içinde helikopter pisti, havuzlar ve çeşitli su sporları aletlerinin yanı sıra küçük bir denizaltı bile bulunuyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde