6 milyon dolarlık Lamborghini internetten satıldı

6 milyon dolarlık Lamborghini internetten satıldı

İnternet üzerinden satılan en pahalı araç bir Lamborghini Veneno Roadster oldu. Şirket bu araçtan sadece dokuz adet üretmişti.

6 milyon dolarlık Lamborghini internetten satıldı
16px
24px
14.06.2024 16:45Güncelleme: 15.06.2024 08:36
ABONE OLgoogle

SBX Cars tarafından yapılan açıklamaya göre, Lamborghini Veneno Roadster, internet üzerinden düzenlenen açık artırma kapsamında tam 6 milyon dolara satıldı.

Dubai’deki bir bayide iki yıl beklediği açıklanan araç, SBX Cars tarafından 2022 yılında internet üzerinden 5.3 milyon dolara satılan Ferrari LaFerrari Aperta’yı geride bırakmış durumda.

Bir zamanlar Suudi Arabistan kraliyet ailesinin bir üyesine ait olduğu söylenen 2015 Veneno Roadster, çok düşük kilometrede ve kalbinde 740 beygir güç üreten 6.5 litrelik bir V12 motor yer alıyor.

Bundan önce ise Lamborghini CEO’su tarafından yapılan bir açıklama ses getirmişti. Elektrikli otomobillerin duygusal yönden sürücü ile bağ kuracak bir albeniye sahip olmadığını belirten Lamborghini CEO’su Stephan Winkelmann, bu açıdan tamamen elektrikli süper otomobiller konusunda hiç acele etmek istemiyor. Bu bağlamda daha uzun yıllar içten yanmalı motora sahip otomobiller üretmeye devam edecek şirketin CEO’su, bu konuda elbette mantıklı düşünüyor çünkü bir Lamborghini almanın arkasında görünüş kadar çıkardığı inanılmaz motor ve egzoz sesi yer alıyor. 

Stephan Winkelmann aynı zamanda tamamen elektrikli süper otomobillerin şu an yüksek bir satış potansiyeli ortaya koymadığını da aktarıyor. Artık daha çok benzinli motoru elektrik motorlarıyla destekleyen hibrit seçenekler öne çıkıyor. 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde