5 yıldızlı 'Varan'lar geliyor

5 yıldızlı 'Varan'lar geliyor

Varan Kargo'yu Ceva Lojistik'e satan Varan Turizm önümüzdeki dönemde 3 ana sektöre odaklanacak.

5 yıldızlı 'Varan'lar geliyor
16px
24px
05.10.2008 20:04
ABONE OLgoogle

Firma, Mövenpick Oteller Zinciri ile ortak otel projesine giriyor.

Türkiye'nin en köklü taşımacılık kuruluşlarından biri olan Varan Turizm, kargo şirketini Ceva Lojistik' sattıktan sonra gözünü restoran – otel işletmeciliğine çevirdi.

Varan Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Enis Pekuysal, şirketin bundan sonra 3 ana sektöre odaklanacağını ifade ederek, Kargoyu sattık ama üzerinde duracağımız 3 ana sektör var. Bular kara taşımacılığı, restoran işletmeciliği ve Mövenpick Otelleri ile ortak otel projeleri” dedi.

'BİZ YAPACAĞIZ, ONLAR İŞLETECEK'

Şu anda Ankara'da otel yapımı ile ilgili bir girişimlerinin olduğunu söyleyen Pekuysal,” Şu anda Mövenpick Oteller Zinciri ile ortak projelerimiz var. Şu anda Ankara'da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En kısa zamanda İstanbul için de çalışmalara başlayacağız. Biz yatırımcı olup onlara anahtarı vereceğiz, onlar işletecek” dedi.

YENİ 'YOL ÜSTÜ' OTELLER GELİYOR

Movenpick'le ortak otel projesi dışında yol üstü otel işletmeciliğine de ağırlık vereceklerini ifade eden Enis Pekuysal,” Biliyorsunuz Pamukova ve Susurluk'ta böyle otellerimiz var. Şimdi bu tarz otellerin sayısını artırmak için çalışma içine giriyoruz. Yol üstü otel sayılarımız artacak” dedi.

OTOBÜS FİLOSU GENİŞLEYECEK

Varan Turizm'in kara taşımacılığına ağırlık vermeye devam edeceğini ifade eden Pekuysal,”Tüm bunları yaparken asıl işimiz olan kara taşımacılığını unutmayacağız. Filomuzu genişleteceğiz. 20 adet yeni Setra alımı gündemimizde” şeklinde konuştu.

'TÜRKİYE'DE KARA TAŞIMACILIĞI BİTMEZ'

Şirket olarak özel havacılık sektörüne girmeyeceklerinin altını çizen Varan Turizm Yönetim Kurulu Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye'de özel havacılık sektörüne yeni oyuncuların gelmesi kara taşımacılığını etkilemiyor. Kuşkusuz müşteri kaybı oldu ancak Türkiye'de taşımacılık sektörünün yüzde 55'ini kara taşımacılığı oluşturuyor. Hava taşımacılığında ise bu oran yeni şirketlerin katılmasıyla yüzde 'ten yüzde 7-8'lere çıktı. Amerika'da bile bu işin böyle olduğunu görebilirsiniz.” 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde