3. Terim dönemi

3. Terim dönemi

Galatasaray’ın yeni Başkanı, İmparator ile prensipte anlaşmaya vardı

3. Terim dönemi
16px
24px
17.05.2011 07:30
ABONE OLgoogle

Ünal Aysal ve Ali Dürüst tecrübeli çalıştırıcıyla dün öğle yemeğinde buluşup, el sıkıştı. “Futbolun tek patronu ben olmalıyım” diyen Terim’in yardımcılıklarını Bülent Ünder, Müfit Erkasap, Eser Özaltındere ve Şükrü Hanedan yapacak.

GALATASARAY’IN yeni Başkanı Ünal Aysal, yeni teknik direktörü belirlemek için düğmeye bastı. “Benim kaderim hocanın başarısına bağlı” diyerek yeni teknik direktör konusunda ince eleyip sık dokuyacağının sinyallerini veren Aysal, dün yönetiminin en güçlü isimlerinden olan Ali Dürüst’le birlikte İmparator’la öğle yemeğinde buluştu.

Dürüst’ün ısrarla takımın başına getirmek istediği Terim’le sıcak havada yenilen yemekte Galatasaray’ın resmi teklifini ileten Aysal, deneyimli hocanın fikrini sordu. Terim’in “Rahat çalışabilmek için üzerimde kimseyi istemem. Futbolun tek patronu ben olmalıyım. Sportif menajer falan benim üzerimde olamaz. İstediğim oyuncuları da takıma kazandırmamız gerek” şartını koştuğu öğrenildi. Taraflar prensipte anlaşırken Ali Dürüst çıkışta “Görüşmemiz olumlu geçti” dedi.

Bu görüşmeden sonra Terim, Eser Altındere, Müfit Erkasap ve Şükrü Hanedan’ı evine çağırarak, ekip toplantısı yaptı. Yeni yönetimin mazbata töreni yarın 18.30’da gerçekleşecek ve Aysal resmen işbaşı yapacak.

Aysal’ın resmen göreve başlamasından sonra yönetimiyle yapacağı ilk toplantıda Terim’in isminin açıklanması bekleniyor.

Alper Mert/Star

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde