13. Uluslarası İstanbul Caz Festivali başlıyor

13. Uluslarası İstanbul Caz Festivali başlıyor

Müzikseverlerin her yıl büyük bir heyecanla beklediği, İstanbul'un müzik alanında nabzını tutan Uluslararası İstanbul Caz Festivali yaklaşıyor.

13. Uluslarası İstanbul Caz Festivali başlıyor
16px
24px
15.06.2006 12:03
ABONE OLgoogle
Garanti Bankası sponsorluğunda gerçekleşecek olan 13. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 5-16 Temmuz tarihleri arasında cazın yanı sıra pop, rock gibi farklı müzik türlerinden dünyaca ünlü sanatçı ve toplulukları müzikseverlerle buluşturacak.

Emirates sponsorluğunda İngiliz rock müziğinin en sıkı isimlerinden ve efsanevi İngiliz punk grubu The Jam'in de vokalisti olan Paul Weller, Garanti Bankası sponsorluğunda vokal cazın 'kraliçesi' Diana Krall, Matraş sponsorluğunda Brezilyalı dünyaca ünlü müzisyen ve bossa nova yıldızı, aynı zamanda Brezilya Kültür Bakanı olan Gilberto Gil, Demirdöküm sponsorluğunda caz dünyasının en tanınmış isimlerinden Charles Lloyd, Zakir Hussain, Eric Harland, John Scofield, Jack DeJohnette ve Larry Goldings'i aynı sahnede buluşturacak "Cazın Ustaları: Üçlüler", Volvo sponsorluğunda dünyaca ünlü pop grubu ABBA'nın en sevilen şarkılarını funk ve R&B gibi tarzlarla birleştiren Nils Landgren Funk Unit, IBM sponsorluğunda New York'un genç, yakışıklı ve bir o kadar da ünlü caz piyanisti Peter Cincotti, DHL sponsorluğunda salsanın yeni yıldızı Sergent Garcia, New Orleans ruhunun elçileri, Aaron Neville'in de yer aldığı kadrosu ile The Neville Brothers ve 76 yaşında enerjisi ile gençlere taş çıkaran efsane piyanist Ahmad Jamal, bu önemli isimlerden bazıları.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde