Zapsu'dan şok açıklamalar

Zapsu'dan şok açıklamalar

ERDOĞAN'IN DANIŞMANI ZAPSU, KENDİSİYLE İLGİLİ MERAK EDİLENLERE CEVAP VERDİ.

Zapsu'dan şok açıklamalar
16px
24px
01.09.2006 10:32
ABONE OLgoogle

Başbakanın Danışmanı Cüneyd Zapsu bundan bir süre önce gazetecileri mail atarak, kendisiyle ilgili bütün soruları mail yoluyla iletmelerini ve bunların hepsini tek tek yanıtlayacağını belirtti. Sorular gitti ve Cüneyd Zapsu bugün soruları yine mail yoluyla cevap verdi.

Zapsu'ya toplam 177 soru yöneltildi. Cüneyd Zapsu bu soruları verdiği cevapları 377 gazateciye mail attı. işte o cevapların ilk bölümü.

Konu Başlığı: FINDIK


1. Fındık pazarında ne kadar bir paya sahipsiniz? AKP iktidarı sonrasında pazardaki payınızda artış veya azalma oldu mu? ( Yeni Haber )

İddia edildiği gibi, fındık pazarında bir paya sahip değilim. AK Parti’nin 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulmasından sonra, işle gereğince ilgilenemedigim için, tüm ortaklıklarımda olduğu gibi ortağı bulunduğum fındık entegre tesisini de 22.09.2002 tarihinde ağabeyime devrettim. Bu tesis 80’li, 90’lı yıllarda Türkiye’nin fındık ihracatında yaklaşık % 15’e yakın paya sahip iken geçtiğimiz seneler ihracattaki payı sadece % 2’lerde kalmıştır.

2. Fındık piyasasını tümüyle sizin yönlendirdiğiniz söyleniyor bu doğru mu?

Ben 1970’lerin ortalarından beri, yani 30 yıla yakın bir zaman fındık sektöründe her kademede çalıştım, bu sektörün daha da gelişmesi ve ilerlemesi için çaba gösterdim. İhracatçılar Birliği Başkanlığı, Fındık Tanıtım Grubu, Dünya Fındık Konseyi’nden sonra 2002’den beri INC- Uluslararası Kabuklu Yemiş ve Kuru Meyve Konseyi Başkanlığını yürütüyorum. Tabii ki bu tecrübemden ve bu alanla ilgili birikimimden dolayı hem hükümet, hem partimden bana bu konuda danışmak isteyenlere elimden geldiğince yardımcı oluyor, fikrimi söylüyorum. Ancak görüşlerime katılıp katılmamaları kendi takdirlerindedir. Kısacası sorunuza cevabım hayırdır.

( INC – Uluslar arası Kabuklı Yemiş ve Kuru Meyve Konseyi hakkında

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde