Yunanistan Pire'deki saldırıda Daltonlar çetesi şüphesi

Yunanistan Pire'deki saldırıda Daltonlar çetesi şüphesi

Yunanistan’ın Atina kentine birkaç dakika mesafedeki liman şehri Pire’de, Türk vatandaşı oldukları ileri sürülen 3 kişi, cuma günü saat 17.30’da Sklavenitis adlı süpermarketin önünde bir süre tartıştılar.

Yunanistan Pire'deki saldırıda Daltonlar çetesi şüphesi
16px
24px
16.06.2024 08:25Güncelleme: 16.06.2024 08:26
ABONE OLgoogle

Birkaç dakika sonra, 2 kişi koşarak süpermarkete girdi. Peşlerinden koşan saldırgan, tabancasını çekerek, süpermarketin sebze-meyve reyonunda kendilerine ateş açtı. Alışveriş yapan müşterilerin gözleri önünde yaşanan saldırıda 1 kişi öldü, 1 kişi de ağır yaralandı. Olay yerinden kaçmaya çalışan saldırgan, birkaç dakika sonra Yunan polisi tarafından yakalandı.

DALTONLAR’IN İŞİ Mİ?

Hürriyet'ten Yorgo Kırbaki'nin haberine göre, Yunan medyası, bu saldırının, mayıs ayında İtalya’da yakalanan ‘Daltonlar Çetesi’nin elebaşısı Barış Boyun’un 6 adamının, geçen yıl eylül ayında Atina’ya 43 kilometre mesafedeki Artemida sahil kasabasında pusuya düşülerek infaz edilmeleri ile ilişkisi olabileceğini ileri sürdü. Bir başka olasılık ise saldırının, Yunanistan’daki uyuşturucu kaçaksısı  PKK ile FETÖ üyeleri arasındaki hesaplaşma yüzünden gerçekleştirilmesi.

Yunan Polis Teşkilatı (ELAS) ilki 5 Eylül 2021’de Pire’nin Paşalimanı sahilinde, ikincisi de 7 Ekim 2021’de Atina yakınlarındaki Anavisos kasabasındaki silahlı saldırıların, uyuşturucu için FETÖ-PKK hesaplaşması olduğu sonucuna varmıştı. Bu 2 saldırıda 6 kişi yaralanmıştı.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde