YouTube’un tasarımı değişti

YouTube’un tasarımı değişti

YouTube bir süredir konuşulan tasarım konusunda sonunda harekete geçti. YouTube video ekranının tasarımını tamamen değiştirdi.

YouTube’un tasarımı değişti
16px
24px
21.05.2024 16:14Güncelleme: 21.05.2024 16:23
ABONE OLgoogle

Dünyanın en popüler çevrimiçi video paylaşım platformu olan YouTube bugün tasarım değişikliğine gitti. Video izlediğimiz alanın tasarımını tamamen değiştiren YouTube, bilgi ve yorum kısmını kenara alırken, önerilen videoları, izlenen videonun altına çekti.

YouTube, bir süredir yeni video izleme ekranını test ediyor. Geçtiğimiz ay yeni tasarımını gizli tutamayan Youtube, şimdi tüm kullanıcılar için tasarımı değiştirmeye hazır. Bugün yeni izleme ekranını kullanıma sunan YouTube, video başlığı, açıklaması, kanal bilgileri ve yorumlar gibi tüm detayları izlenen videonun altından yan tarafa alıyor. Şimdiye kadar yan tarafta olan önerilen videolar ise izlenen videonun altında yer alıyor.

YouTube, video ile alakalı bilgilere daha kolay ulaşmanız için bu paneli ekranın yan tarafına yerleştirdi. Bu video ile alakalı, ya da önerilen diğer videoları ise aşağı kısma taşıyan platform, ilk bakışta garip hissettirse de aslında dikkati izlenen videoya çekmeyi amaçlıyor.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde