Yıldırım kararını veremedi

Yıldırım kararını veremedi

FENERBAHÇE BAŞKANLIĞINI BIRAKAN AZİZ YILDIRIM, 'GERİ DÖN' ÇAĞRILARINA..

Yıldırım kararını veremedi
16px
24px
30.05.2006 18:52Güncelleme: 27.10.2023 14:24
ABONE OLgoogle

Sarı - lacivertli kulübün Fenerbahçe Burnu'ndaki binasında yapılan Yönetim Kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulunan Nihat Özdemir, 17-18 Haziran, eğer çoğunluk sağlanamazsa 24-25 Haziran tarihlerinde yapılacak olağanüstü genel kurulun daha önce belirlenen bu tarihlerde yapılacağını söyledi

Özdemir, 100. yıl nedeniyle tüzüğün 65. madde B bendi gereği cezalar ve geçici ihraçların görüşülmesi ve affın çıkması için olağanüstü genel kurul gündemine bir ek madde koyduklarını söyledi. Özdemir, bu kararla aday olmak isteyen başta Sadettin Saran olmak üzere herkesin önünün açıldığını ve isteyenin aday olabileceğini söyledi.

Özdemir, iç transferleri tamamen bitirdiklerini, dış transferde ise bugün Beşiktaş'ın kaptanı Tümer Metin'e imza attırdıklarını belirterek, "Bu transferin Nobre'nin rövanşı olarak yorumlamayın. Tümer Metin'e 100. yılda güçlü bir kadroda ihtiyacımız olduğunu için imza attırdık. Trabzonspor'dan da Fatih Tekke'yi transfer etmek istiyoruz. Kulüp başkanı Nuri Albayrak ile görüştük, onların kararını bekliyoruz. Dış transferle ilgili çalışmalarımız da teknik direktör problemi halledildikten sonra netleşecek. Anelka bizim oyuncumuz sözleşmesi devam ediyor. Onunla da hiç bir problemimiz yok" dedi.

Özdemir, Teknik Direktör Christoph Daum'un avukatlarının önümüzdeki salı günü geleceğini ve yapılacak görüşmeler sonrasında teknik adam probleminin çözüleceğini söyledi.

AZİZ YILDIRIM'IN HER HANGİ BİR KARARI YOK

İkinci Başkan Nihat Özdemir, görevi bırakacağını açıklayan Başkan Aziz Yıldırım'ın tüzük gereği Olağanüstü Genel Kurul yapılana kadar görevinin başında olduğunu ve çalışmalara da devam edeceğini söyledi.

Özdemir, başkan Aziz Yıldırım'ın önümüzdeki günlerde kesin kararını vereceğini, yönetim kurulu üyeleri olarak Başkan Yıldırım ile görüşerek, kararından vazgeçirmeye çalışacaklarını söyledi.

Özdemir, eski başkanlardan Ali Şen'in bugün kulübe geldiğini onun da Fenerbahçe'nin ileri gelenleri, devletin ileri gelenleri ve üst düzey yetkililer ile taraftar dernekleri ve taraftarların da Aziz Yıldırım'ın görevde kalması için istekleri olduğunu söyledi.

Başkan Aziz Yıldırım'ın kararında bir değişikliğin olmadığını belirten Özdemir, "Başkan Aziz Yıldırım'ın ilk gün verdiği kararla bugünkü kararı arasında bir fark yok. Gelişmeleri biz de takip ediyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde