Vodafone, Telsim'de 2.nci yıl kara geçiyor

Vodafone, Telsim'de 2.nci yıl kara geçiyor

Telsim'i alan İngiliz telekomünikasyon şirketi Vodafone, Türkiye'deki faaliyetlerinde ''başta tahmin edildiğinden daha önce kara geçeceklerini'' bildirdi.

Vodafone, Telsim'de  2.nci yıl kara geçiyor
16px
24px
06.12.2006 15:07
ABONE OLgoogle

Vodafone'den yapılan açıklamada, Türkiye'deki mobil telefon (Telsim) işinde, daha önce beklendiği gibi üçüncü yılın sonunda değil, ikinci yılın sonunda gelirlerin harcamaları karşıladığı noktaya gelineceği belirtildi.

Açıklamada, Telsim'in orta vadedeki kar marjının da daha önce beklendiği gibi yüzde 20'nin ortalarında (yüzde 25 civarında) değil, yüzde 20'nin üst basamaklarında (yüzde 30'a yakın) gerçekleşeceğinin tahmin edildiği kaydedildi. Açıklamada, Telsim'in beklenenden önce kara geçecek olmasında ''maliyet düşürme önlemlerinin tahmin edilenden daha etkili olmasının rol oynadığı'' ifade edildi.

Vodafone'un Telsim'in altyapısını yenilemek, genişletmek ve güncellemek için yaptığı toplam harcamaların, başlangıçta tahmin edildiği gibi 1,2 milyar dolar yerine 850 milyon dolar civarında kalması bekleniyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde