Uzel bayileri tedbir kararı aldı

Uzel bayileri tedbir kararı aldı

Zor günler geçiren Uzel Makina, bayileriyle de mahkemelik oldu.

Uzel bayileri tedbir kararı aldı
16px
24px
06.06.2008 08:52
ABONE OLgoogle

VÂRİSLER arasında çıkan miras sorunu nedeniyle zor günler geçiren Uzel Makina, bayileriyle de mahkemelik oldu. Bayiler, çeklerinin zamanından önce bozdurulmaya başlanmasıyla harekete geçerek tedbir kararı aldırdı.

Uzel Makina"nın traktörlerini satan bayiler, şirkete verdikleri çeklerin zamanından önce bozdurulduğunu, bu nedenle bazılarının “arkasının yazıldığını” görünce harekete geçti.

Bayiler, “Şirketin bilançosuyla ilgili gazetelerde olumsuz haberler çıkınca alacaklılar bizim çeklere el koydu ve zamanından önce bozdurmak istemişler. Bu nedenle de bazı bayilerin çeklerinin arkası yazıldı” dedi. Şirketlerinin itibarlarının zedelendiğini ve ticari olarak zor durumda kaldıklarını söyleyen bayiler de mahkemeye başvurarak tedbir kararı aldırıp çeklerin nakte çevrilmesi engelledi.

ÜRETİM DURDU İDDİASI

Uzel Makina bayilerinin yaklaşık 2 bin traktör beklediğini ve bu traktörlerin parasının da çekle ödediklerini belirten ve adını vermek istemeyen bir bayi “Fabrikada üretimin durduğu söyleniyor. Paralarını verdik ve traktörleri bekliyoruz ancak şirketten de bir açıklama yapılmıyor” dedi. Bu iddialar üzerine konuşmak istediğimiz Uzel Makina yöneticileri ve başkanı Önder Uzel sorularımıza yanıt vermedi.

Esin Gedik/Akşam

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde