Uzanlar Ürdün'de sponsor da olmuş

Uzanlar Ürdün'de sponsor da olmuş

Kemal Uzan ile oğlu Hakan Uzan'ın, Ürdün'de kurdukları paravan şirketle '2005 Asya Erkekler Hentbol Şampiyonası'na sponsor olmuşlar.

Uzanlar Ürdün'de sponsor da olmuş
16px
24px
05.01.2007 08:51
ABONE OLgoogle

Kırmızı bültenle aranan Kemal Uzan ile oğlu Hakan Uzan'ın, kendileri gibi firari olan Ali Cenk Türkkan adına Ürdün'de kurdukları paravan şirketleri Al Deka'nın yan kuruluşları İonet ve Ehlen FM aracılığıyla '2005 Asya Erkekler Hentbol Şampiyonası'na sponsor oldukları ortaya çıktı.

Geçen yıl 10-22 Eylül'de Ürdün Hentbol Federasyonu gözetiminde yapılan şampiyonanın görüntüleri Al Deka'nın resmi internet sitesinde yayınlandı.

REFERANSLAR İLGİNÇ
Görüntülerde Ionet ve Ehlen FM'in reklam afişleri yer alıyor. Al Deka'nın internet sitesinde referans olarak Star TV, Rumeli Telekom, Joy FM, Rock FM, Lokum FM, Metro FM ve Rumeli Teknik'in isimleri bulunuyor. Çukurova Elektrik ve Kepez Elektrik'in imtiyaz sözleşmelerinin feshi nedeniyle zarara uğradığını öne sürerek Türkiye'yi 10 milyar dolarlık tazminat davasıyla tehdit eden Güney Kıbrıs merkezli Libananco Holding'in sahibi Ali Cenk Türkkan, Uzanlar'ın 'maaşlı adamı' olarak isimlendiriliyor.

Ürdünde yapılan 2005 Asya Erkekler Hentbol Şampiyonasında Ionetin reklam afişi yer alıyor.

Ürdün kayıtlarına göre, Türkkan'ın ülkede ortağı olduğu üç ayrı şirketi var. Ürdün Ticaret Odası kayıtlarına göre bu şirketlerde imza yetkisine sahip olan Ali Cenk Türkkan, kayıtlarda 4 yeni şirketin sahibi olarak da yer alıyor. Bunlardan biri de Al Deka. Al Deka'nın yan kuruluşları arasında Ehlen FM, İonet ve AlOula bulunuyor. Bu şirketlerdeki Ürdünlü ortaklar dikkati çekiyor. Hepsi Kraliyet Ailesi mensubu. Kemal ve Hakan Uzan, en son Brunei'de saptanmıştı.

Hasan Erşan/Vatan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde