'Üstsüz kızları Papa da izledi'/Video

'Üstsüz kızları Papa da izledi'/Video

Danimarka polisinin kırmızı noktalı trafik tanıtım filmlerini Vatikan'da izledi. İşte o görüntüler

'Üstsüz kızları Papa da izledi'/Video
16px
24px
11.02.2007 19:09
ABONE OLgoogle

Danimarka'da geçen kasım ayından beri sanal ortamda yayınlanan ve üstsüz kızların oynadığı kampanya filmine Vatikan'daki 42 bilgisayardan da giriş yapıldığı anlaşıldı.

Danimarka trafik güvenlik konseyi tarafından hazırlanan ve geçen kasım ayından beri sanal ortamda yayınlanan kampanya filmi 7 milyonun üzerinde kişiye ulaşırken, tepkiler de bir yandan artmaya başladı. Filmde, üstsüz kadınlar yol kenarında ellerinde tuttukları sürat tahdidi levhalarını sürücülere göstererek buna uymaları konusunda uyarıda bulunuyor. Haber bülteninde yer alan bir haber şekilinde hazırlanmış olan videoyu bugüne kadar 7 milyonun üzerinde kişi tıklamış. Kampanya yetkilileri, konseptin başarıya ulaştığını söylerlerken, İsveç Trafik Güvenlik Konseyi yetkilileri resmi bir yazıyla açık göğüsler ve pornografik mesajların trafik güvenliği ile bir ilgisi bulunmadığını belirtti.

FEMİNİSTLER YİNE AYAKLANDI
Danimarka'daki çeşitli kadın hakları örgütleri de bir açıklamayla kampanyayı "tatsız" bulduklarını belirterek, "Trafik güvenliği önemli bir sorundur, her yıl binlerce kişi trafikte hayatını kaybetmektedir. Böyle kampanyalar sürücüleri verilmek istenen mesajdan uzaklaştırmakta, ayrıca kadın vücudunun da bu şekilde kullanılmasını kabul etmekte güçlük çekiyoruz" dediler. Kampanya düzenleyicileri ise kampanyanın başarısında ısrarlı: "Bu bir iletişim başarısıdır. Video ülke sınırlarını aşmış, dünya genelinde 7 milyon kişi tarafından izlenmiştir. Hatta Vatikan'dan da 42 ayrı bilgisayardan giriş yapıldığını tespit ettik. Kim bilir belki Papa Benedict bile izlemiştir."

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde