Üst düzey bürokratlara gözaltı

Üst düzey bürokratlara gözaltı

Aralarında üst düzey bürokratlar ile müteahhitlerin bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı

Üst düzey bürokratlara gözaltı
16px
24px
27.10.2008 15:49
ABONE OLgoogle

Karayolları Genel Müdürlüğündeki bazı yol yapım ihalelerine fesat karıştırarak, devleti zarar uğrattıkları öne sürülen ve aralarında üst düzey bürokratlar ile müteahhitlerin de bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu bazı kişilerin, Karayolları Genel Müdürlüğündeki bazı ihalelere fesat karıştırdığını belirledi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı'nın talimatıyla başlatılan ve “Şarampol” adı verilen operasyonda, 40 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltına alınan kişilerin emniyette sorgulamalarının yapıldığı, operasyonun, “Karayolları Genel Müdürlüğü 4. Bölge'deki bazı yol yapım ihalelerine fesat karıştırıldığı ve devletin zarara uğratıldığı” iddiaları üzerine başlatıldığı bildirildi. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde