Uphill Court Bahçeşehir'de

Uphill Court Bahçeşehir'de

İnşaat ve konut sektörünün köklü ve güvenilir firmalarından Varyap Varlıbaşlar ve ve Teknik Yapı, Ataşehir’de yarattığı Uphill Court markasını Bahçeşehir’e taşıyor.

Uphill Court Bahçeşehir'de
16px
24px
10.05.2006 16:02Güncelleme: 25.10.2023 14:54
ABONE OLgoogle

Türkiye’ye butik tarzda çok katlı konut projesi kavramını kazandıran Uphill Court, dört bir yanı yeşil park alanıyla çevrilmiş yeni bir yaşam merkezini hayata geçiriyor. Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde, İstanbul ile Avrupa arasındaki ticaret yolu üzerinde kilit noktalarından biri olan Bahçeşehir Isparta Kule, yüksek kalitenin merkezi oluyor.

Uphill Court Bahçeşehir projesi; farklı mimari yapısı, sahip olduğu sosyal ve kültürel yapısıyla Ataşehir’de olduğu gibi bölgenin simgesi haline gelecek. Toplu Konut İdaresi (TOKİ)  güvencesinde VARYAP VARLIBAŞLAR ve TEKNİK YAPI ortak girişimiyle hayata geçirilecek UPHILL Court Bahçeşehir projesi, İstanbul’un Avrupa yakasında yaşayanları da ayrıcalıklı kılacak... Hayalleri kadar yüksek standartlara kavuşturacak.

Projeyle ilgili olarak Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Çırağan Sarayı'nda basın toplantısı düzenledi.

Süleyman Varlıbaş, Uphill Court Ataşehir projesiyle aynı özellikleri taşıyan Uphill Court Bahçeşehir’de farklı olarak bölgenin yapısına uygun sıra villalar yer alacağını söyledi.

KONUTLAR HAKKINDA BİLGİLER

Konfor, estetik ve kalitenin her ince ayrıntıda uyumla birleştiği projede yer alacak toplam 682 adet konut, Bahçeşehir’e de yüksek yaşam standartlarını sunacak. Uphill Court Bahçeşehir’de, Hollywood yıldızlarının yaşadığı villalardan daha konforlu Queens’lerden, şehrin yoğunluğundan kaçarak doğanın içinde yer almak isteyen bekar veya genç çiftlerin yaşayabileceği studio dairelere kadar çok sayıda alternatifli konutlar yer alacak.

Büyükçekmece - Marmara aksında Isparta Kule mevkinde, denize ve Küçükçekmece Gölü’ne bakan  bölgenin en kıymetli yerinde yükselecek olan Uphill Court Bahçeşehir projesi Mart 2008 tamamlanacak, daireler ve villalar sahiplerine teslim edilecek.

Toplam 66.5 dönüm alan üzerinde farklı bir yaşam kültürünü yansıtacak şekilde yükselecek olan Uphill Court Bahçeşehir, sıralı villalar ve yüksek bloklardan oluşacak.  Uphill Court Bahçeşehir projesinde 356 adet 1+1 daire, 128 adet 2+1 daire, 84 adet 3+1 daire, 108 adet Victorias sıralı dublex villa ve 6 adet 4 katlı ve yüzme havuzlu Queens villa olacak.

Uphill Court Bahçeşehir projesinde 108 adet Victorias sıralı dubleks villalar, çok katlı blokların yanında yer alacak. Doğanın içinden gökyüzüne doğru uzanan bloklardan 22 katlı Flats tipi binada 84 adet 3+1, 4 adet 2+1, toplam 88 adet daire olacak. Simetrik bir alan içinde yer alan Flats tipi binalardan 13 katlı olanda ise 56 adet 2+1, 27 adet 1+1 tipi olmak üzere toplam 83 daire yer alacak. Diğer 16 katlı Flat tipi binada da 68 adet 2+1tipi, 33 adet 1+1 tipi olmak üzere toplam 101 adet daire bulunacak. Studios tipi binalardan 15 katlı olanda da 139 adet 1+1 tipi, 17 katlı olanda ise 157 adet 1+1 tipi daire konumlandırılacak.

UPHILL COURT klasiği olan ‘daha fazla yaşama alanı’ anlayışı Bahçeşehir’de de devam edecek. Projede,  daha ferah hacimli yerleşim birimleri esas tutularak daire içleri net 2,73 m yükseklikte olacak.

PROJENİN YÜZDE 85’İ YEŞİL ALAN

Ataşehir’de olduğu gibi Bahçeşehir’de de yeşile önem verilecek. Uphill Court Bahçeşehir’deki villa ve binaların inşaat alanı, projenin yüzde 15’i kadar yer kaplayacak, yüzde 85’i yeşil alan olacak. Konseptin ayrılmaz parçası olarak değerlendirilen bahçe ve teraslarda tropikal tasarım için peyzaj çalışması olacak. Açık h

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde