Ülker'den toplu iş sözleşmesi

Ülker'den toplu iş sözleşmesi

Ülker Gıda ve Öz Gıda-İş Sendikası arasında, İstanbul ve Ankara'daki bisküvi ve çikolata fabrikalarında çalışan 2 bin işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Ülker'de yapılan zam oranı şöyle..

Ülker'den toplu iş sözleşmesi
16px
24px
30.05.2006 17:32
ABONE OLgoogle

Ülker'den yapılan açıklamada, imza törenine, Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, Ülker Gıda A.Ş. Genel Müdürü ve Ülker Bisküvi Çikolata Şekerleme Grubu Başkanı Ali Ülker, şirket temsilcileri ve sendika
yöneticilerinin katıldığı belirtildi.

Açıklamada, toplu iş sözleşmesinin 1 Ocak 2006- 31 Aralık 2007 dönemini kapsadığı belirtilerek, 'Bağıtladığımız yeni dönem toplu iş sözleşmesi, ekonomik, sosyal ve demokratik içerik ve kazanımlarıyla
ülkemiz çalışma yaşamı ve endüstriyel ilişkileri açısından örnek nitelikli bir sözleşme olmuştur' denildi.

Açıklamada, sendika ve şirketin, 'ortak gelecek' bilinciyle hareket ederek hem şirket hem de çalışanlar açısından sözleşmeyi kısa zamanda imzaladıkları kaydedildi.

İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile işletmede çalışan sendika üyesi işçilerin 1 Ocak 2006 tarihindeki ücretlerine yüzde 11, ayrıca teknik eleman statüsünde çalışan işçilere ise yüzde 15 zam yapıldı.

Sosyal ödeneklerdeki artışın ücretlere yapılan artıştan daha yüksek olduğu, izin ödeneğinin 160 YTL, yakacak ödeneğinin 800 YTL, Ramazan Bayramı ödeneğinin 200 YTL ve Kurban Bayramı ödeneğinin 325 YTL olarak belirlendiği kaydedildi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde