'Ülkem için' Bilim Parkı

'Ülkem için' Bilim Parkı

Koç Holding'in kuruluşunun 80. yılı etkinlikleri çerçevesinde ''Ülkem İçin'' projesi kapsamında, TEMA-Vehbi Koç Parkı içinde Bilim Parkı oluşturuldu.

'Ülkem için' Bilim Parkı
16px
24px
01.06.2006 00:00Güncelleme: 25.10.2023 14:54
ABONE OLgoogle

Kavacık'taki TEMA-Vehbi Koç Parkı içinde Bilim Parkı oluşturuldu. Koç Holding'in kuruluşunun 80. yılı etkinlikleri çerçevesindeki 'Ülkem İçin' projesi kapsamında oluşturulan park, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Koç Holding Üst Yöneticisi Bülend Özaydınlı, TEMA Mütevelli Heyeti Başkanı Nihat Gökyiğit, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ural Akbulut, Koç Holding çalışanları ve TEMA çocuklarının katılımıyla tamamlanarak açıldı.

Koç ve Özaydınlı, açılışta Koç Holding çalışanları tarafından gerçekleştirilen montaj işlemlerine yardım etti.

Parkta; ODTÜ tarafından özel olarak üretilen Arşimed burgusu, kum sarkacı, dişliler, çarklar ve kaldıraçlar gibi çok sayıda fizik deney aletleri yer alıyor.

SOSYAL SORUMLULUK

Bayiler, şirket çalışanları ve özellikle kişisel katılımlarla Türkiye'nin tüm illerinde çeşitli sosyal sorumluluk projelerinin gerçekleştirileceği, uygulanması hedeflenen projelerin okul boyanması, çeşme veya park inşa edilmesinin yanı sıra Van Gölü'nün temizlenmesi gibi çalışmaları da içerdiği kaydedildi.

GELENEKSEL HALE GELECEK

Bu yıldan itibaren gelenekselleşmesi planlanan 'Ülkem İçin' projesi kapsamında, Koç Holding'in kuruluş yıldönümü haftası olan mayıs ayının son haftasının tüm yurtta 'Ülkem İçin Günü' olarak kutlanacağı bildirildi.

Golf sahaları orman arazisine yapılmamalı

Mustafa Koç açılışta gazetecilere yaptığı açıklamada, TEMA'nın golf sahalarına karşı olduğunu, ancak buna ilişkin bilinçli projeler geliştirilmesi halinde ormanların korumaya alınacağını, böylelikle ormanlardaki vahşi hayatın korunacağını söyledi. Koç, golf sahaları yapılması konusunda Antalya'nın ciddi yatırımlara gebe olduğunu ifade ederek, 'Millet artık İspanya ve Portekiz'den sıkıldı, yeni yerler arıyor. Türkiye'nin iklimi iyi. Sahalar İspanya kadar çok olmasa da iyi. Şartlar müsait. Niye olmasın?' diye konuştu.

Nihat Gökyiğit ise golf sahalarının, sahip oldukları eko sistem açısından mevcut orman arazilerinde yapılmaması gerektiğini kaydederek, 'Yoksa golf sahaları yapılmasına karşı değiliz' dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde