Ucuz konuta ilk başvuruyu Topbaş yaptı

Ucuz konuta ilk başvuruyu Topbaş yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, satışa çıkartılan bin 118 konutun ilk başvurusunu yaptı. Beyaz masaya konut almak için form teslim eden bir vatandaşın başvurusunu yapan Topbaş, bu sene içerisinde yeni konut satışlarının yapı.

Ucuz konuta ilk başvuruyu Topbaş yaptı
16px
24px
04.07.2005 13:05
ABONE OLgoogle

Konuya ilişkin basın toplantısı düzenleyen Kadir Topbaş, gece saat 02:00'dan itibaren vatandaşların başvuru formları almak için kuyruğa girdiğini, bugünün İstanbul için tarihi bir gün olduğunu ifade etti. Topbaş, 440'ı orta gelir, 678'i alt gelir grubuna hitap eden konut satışının ilk adım olduğunu belirterek, 30 bini TOKİ ile ortaklaşa, 10 bini ise KİPTAŞ'ın kendi imkanları ile gerçekleştirmek üzere toplan 40 bin toplu konut yapılacağını açıkladı. Topbaş, İkitelli'de yapılacak olan alt gelir grubuna yönelik 678 konutun 2 bin 400 YTL ile 3 bin YTL arası peşinat, 180 ay vade ile satılacağını söyledi. Cazip konut satışlarının İstanbul'a göçe neden olmaması için 5 yıl İstanbul'da oturma şartı istediklerini ifade eden Kadir Topbaş, alt gelir grubu için taksitlerin 195 YTL, üst gelir grubu için de 426 YTL'den başlayacağını söyledi. Topbaş, KİPTAŞ'a İstanbul'da ucuz maliyetli ev yapmak için arsa araştırmaları konusunda emir verdiğini söyleyerek, bu sene içerisinde başka toplu konutların da satışa sunulacağını ifade etti.

Konuşmasının ardından Kadir Topbaş, başvuruların yapıldığı beyaz masaya geçerek bir vatandaşın başvurusunu kendisi aldı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde