TÜSİAD: Bir kaç projede Sayın Topbaş ile birlikte hareket edeceğiz

TÜSİAD: Bir kaç projede Sayın Topbaş ile birlikte hareket edeceğiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı'yı ziyaret etti.

TÜSİAD: Bir kaç projede Sayın Topbaş ile birlikte hareket edeceğiz
16px
24px
05.04.2006 16:06
ABONE OLgoogle
Tepebaşı'daki TÜSİAD binasında gerçekleşen ziyaretin ardından açıklama yapan Topbaş, Ömer Sabancı'ya iadei ziyarette bulunduğunu ifade etti.
      Topbaş, İstanbul'un, Türkiye'nin lokomotif kenti olduğunu, ulusal, evrensel boyutta sorumluluğu bulunduğunu belirterek, bu sorumluluğun sadece merkezi ve yerel yönetimlerin olmadığını, tüm kurum ve kuruluşlarla sivil toplum örgütleri, özellikle TÜSİAD gibi politize olmamış sivil toplum örgütlerine de düştüğünü söyledi.
      İstanbul'da artık büyük organizasyonlar, kongre ve iş toplantıları yapıldığını anlatan Topbaş, 'İstanbul, dünya kentleriyle yarışır boyuta girdi' dedi.
      Başkan Kadir Topbaş, İstanbul'un ulaşım sorununa ilişkin bir soru üzerine, 'İş dünyasından, ticaretten gelen biri olarak iş alemi bu sorunu da çözeceğime inanıyordur. Çünkü biz çok fazla konuşan insanlar değil, iş yapan insanlarız' diye konuştu.
      İstanbul'da şu anda her tarafın bir şantiyeye dönüştüğünü ifade eden Topbaş, ulaşımla ilgili ciddi adımlar atıldığını, her geçen ay ve yıl bu sorunun çözülmekte olduğunu ve ulaşımda bir rahatlama olacağının hissedileceğini söyledi.
      TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı da Topbaş'a ziyareti için teşekkür ederek, görüşmede Kadir Topbaş ve arkadaşlarının İstanbul için önümüzdeki aylarda, yıllarda hayata geçirmeyi düşündükleri projelerle ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını bildirdi.
      TÜSİAD olarak önümüzdeki dönemlerde yurtdışı tanıtım faaliyetlerinde İstanbul'u tanıtmak için neler yapılabileceği konusunda Topbaş'a görüşlerini sunduklarını ifade eden Sabancı, şunları kaydetti:
      'Çeşitli projeler üzerinde zaman içerisinde birlikte çalışma imkanımızın olacağını gördük. Şu anda üzerinde çalıştığımız projeler var. Zamanı geldiğinde bunları somutlaştıracağız. Sayın Başkanımızla da birkaç projede birlikte hareket edeceğiz.' Sabancı, OECD ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin İstanbul'la ilgili yürüttüğü bir çalışma olduğunu, bu çalışma içerisinde TÜSİAD'dan da bir temsilcinin bulunduğunu bildirdi.
E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde