Turkcell'in 3 milyar $'lık nakit pozisyonu var

Turkcell'in 3 milyar $'lık nakit pozisyonu var

Süreyya Ciliv, Hintli Datacom Solutions ile görüştüklerini ancak Hindistan'ın coğrafik uzaklığının dezavantaj olabileceğini söyledi.

Turkcell'in 3 milyar $'lık nakit pozisyonu var
16px
24px
01.11.2008 09:25
ABONE OLgoogle

Dünya Ekonomik Forumu sırasında Reuters'a konuşan Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv, Hintli Datacom Solutions ile görüştüklerini ancak Hindistan'ın coğrafik uzaklığının dezavantaj olabileceğini söyledi.

Ciliv "Şirket çok yakın bir coğrafyada değil. Bu da şirketin cazibesini etkiliyor" dedi. Economic Times gazetesi Turkcell'in Datacom Solutions'ın yüzde 51'ini almak için görüşmeler yürüttüğünü yazmıştı. Turkcell CEO'su, 3 milyar dolarlık nakit pozisyonu olduğunu ve satın alma fırsatlarına bakmaya devam ettiklerini kaydetti. Ciliv, numara taşınabilirliği sisteminde, diğer operatörlerin iddialarının aksine kayıp yerine mevcutları koruyacaklarını ve yeni abone kazanacaklarını söyledi. Ciliv lisans ihalesi yapılacak üçüncü nesil (3G) sistemlerinin de aylık ortalama gelirlerini artırmasını beklediğini belirtti. Öte yandan Turkcell, Rekabet Kurulu'nun açtığı soruşturmada savunmaya yönelik çalışmaların başlatıldığını açıkladı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde