'Tren kalkıyor, pozisyonunuzu alın’

'Tren kalkıyor, pozisyonunuzu alın’

“Bu trenden inen bir daha binemez” diyen Başbakan Erdoğan, “Trenimiz kalkıyor. Herkes pozisyonunu alsın” diye anons yaptı..

'Tren kalkıyor, pozisyonunuzu alın’
16px
24px
14.06.2008 16:45
ABONE OLgoogle

Yapımı tamamlanan BursaRay"ın Yıldırım etabının açılışını yapan Erdoğan, vatmandan bilgi aldıktan sonra koltuğuna oturdu. Ankara'da grup toplantısında milletvekillerine “Bu trenden inen bir daha binemez” diyen Başbakan Erdoğan, “Trenimiz kalkıyor. Herkes pozisyonunu alsın” diye anons yaptıktan sonra raylı sistemi Şehreküstü İstasyonu"na kadar yönetti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, açılış törenlerine katılmak üzere bugün helikopterle Bursa"ya geldi. Başbakan Erdoğan ile Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Sağlık Bakanı Recep Akdağ"ın bulunduğu helikopter, saat 13.00"de Bursa"da Sivil Savunma Müdürlüğü alanına indi. Burada Vali Şahabettin Harput, milletvekilleri ve partililer tarafından karşılan Başbakan Erdoğan, Sivil Savunma ve Afet Merkezi Müdürlüğü'nde bir saat dinlendi. Erdoğan"ın beklemesi, miting alanında beklenen kalabalığın toplanmamasına bağladı.

Erdoğan, saat 14.00"de, BursaRay"ın yapımı tamamlanan Yıldırım etabına geçerek, Arabayatağı"ndaki istasyonuna gitti. Yıldırım Belediye Başkan AKP'li Özgen Keskin"in adı yazılı olan, "Sayın Başbakanımız Hoş geldiniz. Bu trenden asla inmeyeceğiz. Yıldırımlılar" yazılı pankartın asıldığı alanda, kendisine verilen çiçeği kabul eden Erdoğan, daha sonra hazırlanan ve üzerinde "Özel tren" yazılı BursaRay'ın vagonuna bindi. Arabayatağı İstasyonu'nda, yanında Bakan Çelik bulunan Başbakan Erdoğan, bilgi aldığı BursaRay vatmanın koltuğuna oturup, “Trenimiz kalkıyor. Herkes pozisyonunu alsın” diyerek anons yapıp, treni yaklaşık 10 dakika uzaklıktaki Şehreküstü İstasyonu'na kadar kullandı.

Ardından istasyonun karşısında bulunan parti binasına giren Erdoğan, burada bir süre kaldıktan sonra, halka hitap edeceği Kent Meydanı"na hareket etti.

SIKI GÜVENLİK ÖNLEMİ

Başbakan Erdoğan"ın gezisi nedeniyle Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü"nden çevik kuvvet takviyesi isteyen Bursa Emniyet Müdürlüğü, geniş güvenlik önlemleri aldı. Başbakan"ın karayolu ile gideceği güzergahta bulunan tüm çöp kutuları kaldırılırken, araçların park edilmesine izin verilmedi. Erdoğan"ın Arabayatağı"nda vagona binmesi nedeniyle bu güzergaha üç saat öncesinde seferler yasaklandı. Erdoğan"ın konuşma yapacağı Kent Meydanı"na da ise partililerin girişine iki saat önceden üst araması yapılarak izin verildi. Miting alanına Türk ve parti bayraklarının dışında hiç bir pankart veya döviz sokulmazken, seyyar satıcıların satışına izin verilmedi. 

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde