TİM başkanlığı için sürpriz isimler

TİM başkanlığı için sürpriz isimler

TİM'de yaklaşan seçimleri öncesinde yarış hızlandı. İşte öne çıkan isimler...

TİM başkanlığı için sürpriz isimler
16px
24px
05.05.2008 07:57
ABONE OLgoogle

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) yaklaşan seçimleri öncesinde yarış hızlandı. TİM Yasası hazırlığı nedeniyle nisan ayında yapılması gereken birlik seçimlerinin haziranda, temmuz ayında yapılması gereken TİM seçimlerinin de eylül ayında yapılması planlanıyor. Seçimlerde yarışacak adaylar yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Ali Kahyaoğlu TİM'in başkan adaylarından biri. Antalya'da mermer ocağı sahibi olan Kahyaoğlu, “TİM tekstil sektörünün yönettiği bir kuruluş haline geldi. İhracatçı demek tekstilci demek değildir. Otomotiv, maden, makine, gıda bu tip sektörlerin temsilcilerinin de yönetime gelmeye hakları var” dedi.

Büyükekşi'nin adı geçiyor

Başkan adaylığı için kulislerde sürpriz bir kişinin adı geçiyor. Bu isim Mehmet Büyükekşi. Halen TİM Başkanvekili olan Büyükekşi, aynı zamanda ayakkabı sektöründeki Ziylan Grup'un Genel Koordinatörü. Kulislerleki diğer isim ise Adnan Dalgakıran. İSO Meclis Üyesi ve Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Başkanı olan Dalgakıran, 'Aday olacak mısınız?' sorumuza “Hazirandan sonra her şey değişebilir” yanıtını verdi.

İHKİB'e dört aday

Diğer yandan, haziran ayında yapılacak İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) seçimleri de oldukça renkli geçeceğe benziyor. Daha şimdiden dört aday var; halen İHKİB başkanı olan Orka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, İnci Şirketler Grubu Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Akdoku Tekstil'in sahibi Abdi Köse ve Türkiye Denim Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (DENİMDER) başkanlığını yapan RedStar Jeans'ın sahibi Nedim Özbek.

Eylem Türk/Milliyet

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde