"Tehdidi bırak, hesap ver"

"Tehdidi bırak, hesap ver"

Taraf gazetesi, Genelkurmay Başkanı'nın sert çıkışına manşetten cevap verdi: "Başbuğ'u sükunete ve görevini yapmaya çağırıyoruz..

"Tehdidi bırak, hesap ver"
16px
24px
16.10.2008 13:16
ABONE OLgoogle

Taraf Gazetesi'nin Aktütün saldırısı öncesi terörist hareketlerinin izlendiği ile ilgili uydu verileri olarak iddia ettiği görüntüleri kamuoyuna açıklamasından sonra, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un tepkisi merak ediliyordu.

Başbuğ'un kurmaylarıyla birlikte yaptığı açıklama çok sert oldu. Orgeneral Başbuğ'un yerinizi seçin diyerek uyardığı Taraf, bugün yeni bir uydu görüntüsü daha yayınlayarak tavrından geri adım atmadı. Taraf, manşetin spotunda şu ifadelere yer verdi:

"Bu gazete PKK'nın Aktütün baskınının bilinip izlendiğini ancak önlem alınmadığını belgeleriyle açıkladı. Başbuğ dün buna yakışıksız bir dil ve öfkeyle tepki gösterdi" Gazete, yeni yayınladığı belgede ise saldırıdan bir gün önce Bayrak Tepe'nin tam karşısındaki bir görüntüye yer verdi. İnsansız hava aracının çektiği görüntüde 20 PKK'lı, sadece bir kilometre mesafede, tek kol halinde ilerlerken görülüyor.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde